Need for Speed: Underground

Need for Speed: Underground (укр. Жага швидкості: Підпілля; скор. NFSU) — сьома відеогра серії Need for Speed в жанрі автосимулятор. Розроблена EA Black Box, і видана Electronic Arts в 2003 році. Це перша гра серії, яка використовує технологію THX.

Need for Speed: Underground
Розробник EA Black Box
Видавець Electronic Arts
Дистриб'ютор Electronic Arts
Жанр(и) гонки
Платформа Windows
PlayStation 2
Дата анонсу 30 квітня 2003
Дата випуску 17 листопада 2003
Режим гри синґлплеєр
мультиплеєр
Локалізатор СофтКлаб
Мова англійська
Технічні деталі
Рушій EA Graphics Library
Носій компакт-диск
Need for Speed
Попередня гра Need for Speed: Hot Pursuit 2
Наступна гра Need for Speed: Underground 2
Офіційний сайт

Underground перезавантажив франшизу, ігноруючи попередні ігри Need for Speed. Це перша гра в цій серії, в якій пропонувався режим кар'єри з сюжетною лінією, і режим гаража, який дозволяв гравцям повністю налаштовувати свої автомобілі з великою різноманітністю фірмових характеристик і візуальних поліпшень. Всі гонки Need for Speed: Underground відбуваються у вигаданому нічному місті під назвою Олімпік-Сіті, хоча місто має деяку схожість з реальними Нью-Йорком, Лос-Анджелесом і Сан-Франциско. У місті можна побачити деякі реально існуючі місця і пам'ятки, наприклад готель «Плаза», Емпайр-Стейт-Білдінг та інші. За сюжетом головний герой бореться за здобуття поваги, беручи участь у вуличних гонках, і намагається перевершити найкращого гонщика в місті — Едді. У грі присутні кілька різних типів гонок, кожен з яких має свої особливості. За перемогу в змаганнях заробляються очки стилю і готівкові гроші, а також відкриваються нові автомобілі та різноманітні деталі тюнінга і стайлінгу.

Ігрова преса позитивно зустріла Need for Speed: Underground. Рецензенти хвалили ігровий процес, графіку і музику, але критикували інтелект суперників. Underground стала комерційно успішною — всього було продано понад 15 мільйонів екземплярів гри. У 2004 році вийшов сиквел Need for Speed: Underground 2.

Ігровий процес

Перегони

Основи

Основним режимом в грі є «Кар'єра», де гравець повинен брати участь в гонках різних типів: всього в даному режимі потрібно пройти 112 гонок. Перед гонкою гравець вибирає рівень складності (легкий, середній або важкий); чим більш високий обраний рівень складності, тим більше гравець отримає грошей за перемогу. За проходження гонок і за виконання маневрів на дорозі (занос, стрибок і так далі) гравець заробляє очки стилю. Після кожної гонки ці очки підраховуються в індикаторі стилю; при повному заповненні індикатора він спустошується і підраховує очки заново, а гравець в цьому випадку отримує нову деталь тюнінгу. Очки стилю зменшуються, якщо на трасі відбувається аварія за участю гравця і інших машин. Для участі в деяких гонках необхідно покращувати автомобіль за допомогою тюнінга. Під час гри також будуть зустрічатися гонки, в яких бере участь тільки гравець, і їх потрібно пройти за певний час, а в разі успіху гравець отримує унікальну деталь тюнінгу. Під час проходження гравцеві періодично доведеться брати участь в турнірах, які складаються з декількох гонок, в яких підраховуються очки; виграє учасник, який набере більше очок за проходження всіх гонок. Крім цього, автомобіль гравця будуть поміщати на обкладинках журналів; під час проходження будуть відкриватися нові автомобілі. В меню «Рейтинги» гравець може порівнювати свої результати гонок з іншими гонщиками міста. У грі також наявний режим «Швидка гонка», в якій гравець може налаштувати кількість кіл, суперників або трафік. У грі присутній мережевий режим через Інтернет до чотирьох гравців.

Типи гонок

  • Кільце — гравцеві потрібно змагатися з противниками на замкнутих трасах, що складаються з декількох кіл, мета — першим перетнути фінішну лінію на останньому колі.
  • Вибуття — це також замкнуті траси з відмінністю, що учасник, який проїхав фінішну лінію останнім на кожному колі, вибуває з гонки; перемагає останній, що залишився в гонці.
  • Спринт — траси незамкнені, мета — першим перетнути фінішну лінію.
  • Дрифтинг — потрібно набирати очки, приводячи автомобіль в занос, причому якщо їхати поблизу від огорож, гравець отримує більше очок, але якщо торкнутися огорожі, то губляться набрані очки; мета — набрати більше очок, ніж у суперників.
  • Драг-рейсинг — представлені прямі нетривалі траси, а гравцеві необхідно якомога точніше перемикати передачі — в кращому випадку повинен бути зелений індикатор на тахометрі, але якщо у гравця згоряє двигун (відбувається при дуже високих оборотах), або ж гравець врізається в об'єкти, або в інші машини, то програє; мета — першим перетнути фінішну лінію.

Список автомобілів

Список трас

Примітка: Кожна траса має зворотну версію (реверс), крім режиму «Дрифтинг».

Кільце

  • Olympic Square
  • Atlantica
  • Inner City
  • Stadium
  • National Rail
  • Market Street
  • Terminal
  • Port Royal

Спринт

  • Liberty Gardens
  • Broadway
  • Lock up
  • Bedard Bridge
  • 1st Avenue.Truck Stop
  • 7th & Sparling
  • 9th & Frey
  • Spillway

Драг-рейсинг

  • 14th and Vine Construction
  • 14th and Vine
  • Highway 1
  • Main Street
  • Main Street Construction
  • Commercial

Дрифтинг

  • Drift track [1-8]

Вибуття

  • Траси аналогічні режиму «Кільце».

Сюжет

Дія

Гравець починає гру під час автогонки за кермом унікального Honda Integra типу R, з боді-комплектом Mantis, який легко перемагає своїх опонентів. Однак, це виявляється лише сном.

Саманта — подруга гравця в новому місті. Вона показує як працює консоль з гонками, хто є хто в місцевих підпільних перегонах, і висміює його стартовий автомобіль. Потім вона розповідає про Едді (і його оранжево-металевий Nissan Skyline) який є лідером Інсайдерів, і справжнім топ-гонщиком вулиць, та Мелісу — його дівчину. За правилами підпільних перегонів, перемога над місцевими гонщиками винагороджується дорогими запчастинами.

Час іде, гравець виграє гонку за гонкою і знайомитеся з ТіДжеем, який пропонує унікальні запчастини. Саманта робить те ж саме час від часу, пропонуючи замість цього унікальні візуальні модифікації.

Послідовні перемоги гравця не вражають Едді. По-перше, він знущається над майстерністю гравця, кажучи, що йому належить пройти довгий шлях, щоб «підкорити його вулиці». Пізніше гравець здобуває ажіотаж, який важко ігнорувати, тому Едді кидає йому виклик — перемогти Саманту в спринтерській гонці, перш ніж змагатися з ним. У цей час Саманта обладнує свою Civic і намагається перемогти гравця, але врешті програє. ТіДжей забирає її розбиту машину собі.

Коли гравець наближається до досягнення № 1 у всіх видах гонок, Едді намагається знову позбутися свого суперника. Скоро гравець зустрічає ТіДжея в машині Саманти, перемагає його в гонці і повертає Саманті її машину, щоб загладити свою провину.

Після цього герой змагаєтеся з Едді. Коли Едді програє, а гравець тільки-но починає радіти своєму успіху, несподівано з'являється легендарний срібний Nissan 350Z, і втягує його в нову гонку. Той виграє й дізнається, що за кермом була Меліса. Отож, він стає найвидатнішим гонщиком у місті.

Персонажі

Герой Машина Опис
Саманта Honda Civic Подруга гравця
Едді Nissan Skyline Найкращий гонщик в місті
Меліса Nissan 350Z Дівчина Едді
Хосе Volkswagen Golf GTI Майстер кільцевих гонок
Клатч Dodge Neon Майстер драг-рейсингу
ТіДжей Honda Civic, одержана від Саманти Механік Едді
Курт Honda Integra Type R
Mazda RX-7
Найкращий в кільцевих гонках
Чад Toyota Celica
Honda S2000
Майстер спринта
Тодд Mitsubishi Eclipse
Mitsubishi Lancer
Майстер драг-рейсингу
Дірт Nissan 240SX Майстер дрифтинга

Місце дії

Місто, в якому змагається гравець, згідно з вказівниками, розвішаними по вулицях, називається Олімпік-Сіті. Воно нагадує Нью-Йорк, Лос Анджелес і Сан-Франциско. Схожості з реальністю:

Музика

У створенні оригінального музичного супроводу Need for Speed: Underground брав участь композитор Джим Летем, треки якого можна чути під час перегляду внутрішньоігрового відео. Саундтрек гри виконаний в жанрах рок, реп і техно і включає в себе композиції від відомих виконавців, таких як The Crystal Method («Born Too Slow»), Rob Zombie («Two-Lane Blacktop»), Static-X («The Only»), Junkie XL («Action Radius»), Lil Jon & the Eastside Boyz («Get Low») та багатьох інших; деякими з них були записані ексклюзивні треки спеціально для Need for Speed: Underground. Саундтрек гри ліцензований під лейблом EA Trax. В налаштуваннях музики є можливість переключити випадкове або послідовне відтворення композицій саундтреку, а також включити їх програвання в гонках або в меню, або ж відключити зовсім.

19 грудня 2006 року під лейблом E.A.R.S вийшов альбом Need for Speed: Underground Original Music Score в цифровому виданні, що включає в себе 10 треків оригінальної музики Джима Летема з гри. Композиції з Need for Speed: Underground пізніше увійшли до офіційного альбом The Music of EA Games Box Set (2007), а також в оновлення «Legends» для гри Need for Speed 2015 року.

Музичний супровід Need for Speed: Underground отримав безліч позитивних відгуків критиків. Оглядач сайту IGN добре відгукнувся про музику, похваливши «відмінний саундтрек зі стилем і різноманітністю». Критик з GameSpot зазначив, що музика виразно відповідає темі гри і досить різноманітна. Журналіст з Game Informer охарактеризував саундтрек як «вбивчий». Захоплений відгук про музику Need for Speed: Underground залишив представник російського журналу «Ігроманія»: «Запаморочливі мікси, відмінні хіп-хоп композиції і метал якимось неймовірним чином органічно поєднуються і чудово вписуються в гру».

Список пісень що звучать у грі
Виконавець Пісня
Overseer «Doomsday»
The Crystal Method «Born Too Slow»
Rancid «Out of Control»
Rob Zombie «Two-Lane Blacktop»
BT «Kimosabe»
Static-X «The Only»
Element Eighty «Broken Promises»
Asian Dub Foundation «Fortress Europe»
Hotwire «Invisible»
Story of the Year «And the Hero Will Drown»
Andy Hunter «The Wonders of You»
Junkie XL «Action Radius»
Fuel «Quarter»
Jerk «Sucked In»
Fluke «Snapshot»
Lostprophets «Ride»
Overseer «Supermoves»
FC Kahuna «Glitterball»
Blindside «Swallow»
Lil Jon & the Eastside Boyz «Get Low»
Mystikal «Smashing the Gas (Get Faster)»
Dilated Peoples «Who's Who»
Nate Dogg «Keep It Comin»
X-ecutioners «Body Rock»
Petey Pablo «Need For Speed»
T.I. «24's»

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.