Mozilla Jetpack

Mozilla Jetpack (англ. Jetpack — реактивний ранець) — це проєкт, в рамках якого розробляються інструменти і каркас для простого створення додатків Firefox. Проєкт постачає Add-on SDK, набори API, середовище виконання (Run-time system), та інструмент командного рядка для створення і запуску розширень, а також Add-on Builder, інтегроване середовище розробки через веб-інтерфейс, яке використовує SDK.[2][3]

Mozilla Jetpack
Тип Software Development Kit (SDK)
Розробник Mozilla Corporation / Mozilla Foundation
Стабільний випуск 1.14[1] (26 березня 2013 (2013-03-26))
Платформа Mozilla
Операційна система крос-платформовий
Мова програмування HTML, CSS та JavaScript
Ліцензія MPL/GPL/LGPL
Вебсайт wiki.mozilla.org/Jetpack

Підтримка Jetpack інтегрована в браузер починаючи з випуску Firefox 4.

Огляд

Add-on SDK, раніше відомий як Jetpack SDK, дозволяє створювати додатки з використанням технології Jetpack, і на відміну від XUL не вимагає вивчення особливостей внутрішнього устрою браузера й дозволяє створювати додатки з використанням стандартних веб-технологій HTML, CSS і JavaScript на основі домовленностей CommonJS. Крім простоти розробки, перевагою Jetpack-розширень є можливість миттєвої активації додатків, без перезавантаження браузера, і відсутність вимог до забезпечення сумісності з майбутніми версіями браузера. Управління складанням доповнень до SDK проводиться через спеціальну утиліту, що працює в режимі командного рядка і написану мовою Python. Після збірки додаток оформляється у вигляді інсталяційного XPI-пакунку.[4]

Крім створення додатків на локальній системі за допомогою SDK, в рамках проєкту Add-on Builder створена працююча у вигляді веб-застосунку інтегроване середовище для швидкого створення додатків. Add-on Builder не вимагає установки і працює через веб, надаючи можливості з редагування коду, складання програм, контролю версій, тестування та вибору готових модулів.

Використовуваний для створення додатків Jetpack API розширює звичайний набір класів JavaScript засобами для побудови користувацького інтерфейсу, звернення до підсистем браузера, доступу та маніпулювання веб-контентом. Наприклад, розробник додатків отримує можливість роботи з рядком статусу, табами, буфером обміну та контекстним меню, а також може управляти анімацією, прив'язувати скрипти-обробники до контенту, створювати плаваючі поверх сторінки виринаючі вікна. Підтримується підключення розширюють API зовнішніх бібліотек, таких як jQuery або модуля з реалізацією API сервісу Twitter. Для звевадження Jetpack-додатків можна використовувати стандартний зневаджувач FireBug.

Виноски

  1. Jetpack/Release Notes. mozilla.org. Процитовано 26 березня 2013.
  2. Add-on SDK Documentation. mozilla.org. Процитовано 22 червня 2011.
  3. Add-on Builder. mozilla.org. Архів оригіналу за 8 серпня 2013. Процитовано 16 червня 2011.
  4. 85% пользователей Firefox используют дополнения. Представлены Add-on SDK и Add-on Builder

Посилання

Дивись також

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.