Mulloidichthys martinicus

Mulloidichthys martinicus (Бріднозуба барабуля мартинікська) — вид риб з роду Mulloidichthys родини барабулеві. Інші назви «жовта барабуля», «жовтосіра барабуля», «жовтий капуцин», «червона кефаль», «жовтохвоста кефаль».

Mulloidichthys martinicus
Наукова назва таксона Mulloidichthys martinicus Cuvier, 1829[1]
Таксономічний ранг вид[1]
Батьківський таксон Mulloidichthysd[1]
Вернакулярна назва Chivo Amarillo[2], Chope[2], Salmonete[2], Salmonete Amarillo[2], Barbaray Jaune Et Gris[2], Barbaray Rouge[2], Capucin Jaune[2], Souris Jaune[2], Goatfish[2], King Mullet[2], Queen Mullet[2], Red Goatfish[2] і Yellow Goatfish[2]
Охоронний статус згідно з МСОП найменший ризик[3]
Ідентифікатор IUCN 190429[2]
 Mulloidichthys martinicus у Вікісховищі

Опис

Середня довжина досягає 28 см, максимальна становить 39,4 см. Спостерігається статевий диморфізм: самці більші за самиць. Зовнішнє є типовим представником свого роду. Голова помірно масивна, очі великі. Нижня щелепа коротша за верхню. Зуби дрібні. Має пару довгих хіміосенсорних вусів, що виступають з підборіддя. Тулуб стрункий. М'ясо містить токсин сігуатера. Спинний плавець розділений, складається з 9 шипів й 8 м'яких променів. Анальний плавець має 2 шипи і 6 м'яких променіів. Хвіст розділений.

Забарвлення тіла блідожовте зі смугою від ока до хвоста насичено жовтого кольору. Плавці також мають більш-менш насичений жовтий колір.

Спосіб життя

Є бентосною рибою. Тримається на глибині до 49 м, зазвичай — 35 м, максимально знайдено на глибині 135 м. Воліє до піщаних й кам'янстих місцин серед рифів. полюбляє лагуни. Молодняк поширений на луках з морськими водоростями та морськими травами. Здатна утворювати груп (як з представниками свого виду, так й з іншими рибами Acanthuridae, губаневими), але може триматися одинаком. Активна цілодобово. Шукає здобич на дні серед ґрунту за допомогою своїх вусів. Часто полює в групі. Живиться переважно поліхетами, двостулковими молюсками, рівноногими, бокоплавами та іншими ракоподібними, рідше дрібною рибою.

Статева зрілість у самиць досягає при довжині 17,5 см, у самців — 18,5 см. Розмноження відбувається двічі на рік — навесні та восени.

Розповсюдження

Поширена в тропічних водах Атлантичного океану від узбережжя Флориди (США) й Бермудських островів до гирла Оріноко, включно з Мексиканською затокою і Карибським басейном. Зустрічається до островів Кабо-Верде й о. Сан-Томе.

Примітки

  1. Integrated Taxonomic Information System — 1996.
  2. Червоний список Міжнародного союзу охорони природи — 1964.
  3. The IUCN Red List of Threatened Species 2021.3 — 2021.

Джерела

  • Helfman, G. S.; Collette, B. B.; Facey, D. E. The Diversity of Fishes. Blackwell Science, 1997. ISBN 9780865422568.
  • Parisky, Katherine. (2012). «Yellow Saddle Goatfish Are Team Players» in Journal of Experimental Biology, 215(5).
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.