Multi-Purpose Attack Craft

Multi-Purpose Attack Craft (MPAC) - чотири модифікації десантних/ударних катерів, спроектованих для військово-морських сил Філіппін. Початково призначенні для перевезення військ на високій швидкості та забезпечення їх висадки на необладнаний берег, пізніше ці катери отримали також функцію з участі у рятувальних операціях на морі та боротьби з катерами і кораблями противника.

Всього ВМС потребують 42 катери [1] 12 з яких були завершені станом на вересень 2019 року.

Модифікація катера з протитанковими ракетами

Версія Mk 3 MPAC - це найперші кораблі за всю історію Філіппінського флоту, які були офіційно озброєні ракетами, [2] хоч і протитанковими. У модифікації Mk 4 становлено більш далекобійну модифікацію цих ракет.

Конструкція

Корпус MPAC виготовлений з алюмінію і працює від водяних реактивних двигунів. Він має радіус дії 560   км і максимальну швидкість 40–45 вузлів, перевозить екіпаж з 5-7 плюс 8-16 повністю оснащених десантників. [3]

Mk 1 і Mk 2 можуть висувати штурмовий трап з носа катеру, тоді як у пізніших версіях ця функція була видалена.

Операційна історія

У травні 2010 року MPAC отримали своє перше хрещення вогнем, коли вони використовувались для евакуації машин Precinct Count Optical Scan (PCOS) (PCOS) у Базилані під сильним мінометним вогнем повстанців Ісламського визвольного фронту моро, які намагалися саботувати вибори. [4]

У вересні 2013 року MPAC керували пошуково-рятувальними операціями для пасажирів MV St. Thomas Aquinas. Він зіткнувся з M / V Sulpicio Express Siete в Себу, що призвело до понад 100 жертв. [4]

Посилання

  1. "PH Navy needs 42 Multi-Purpose Assault Craft: Empedrad"
  2. "Philippine Navy completes Sea Acceptance Test of Spike ER Missile System"
  3. MPACs to be transformed into harassment force - balita.ph - Online Filipino News. Archive.org. 22 квітня 2016. Архів оригіналу за 22 квітня 2016. Процитовано 18 квітня 2017.
  4. PHILIPPINE DEFENSE NEWS: Philippine Navy's Multi-Purpose Attack Craft or MPAC Led the Rescue Efforts in Cebu. Archive.org. 4 березня 2016. Архів оригіналу за 4 March 2016. Процитовано 18 квітня 2017.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.