Online Computer Library Center

OCLC Online Computer Library Center, Inc. (OCLC) — «некомерційний, членський, комп'ютерний бібліотечний сервіс та науково-дослідна організація, що спеціалізується з суспільними цілями на розширенні доступу до інформації у світі і скороченні витрат на інформацію»[12].

Online Computer Library Center
англ. Online Computer Library Center, Inc.
Тип кооператив
організація[1]
база даних
бібліотека
неприбуткова організація
Засновник Fred Kilgourd
Засновано 5 липня 1967[2][3][…]
Правовий статус організація 501(c)(3)d[4][5]
Сфера library cooperationd
Галузь libraries, archives, museums and other cultural activitiesd, Library and archives activitiesd, Інформаційні технології і Бібліотечна справа
Країна  США
Штаб-квартира Дублін[6][5]
Членство ORCID[7], Федерація цифрових бібліотекd[8], IIIF Consortiumd, W3C[9], Конфередація репозиторіїв відкритого доступуd[10] і Coalition for Networked Informationd[11]
Вебсайт oclc.org

 Online Computer Library Center у Вікісховищі

Заснована 6 липня 1967 року як неприбутковий Бібліотечний центр коледжу Огайо[13]. Більше 60 000 бібліотек у 112 країнах і територіях використовують послуги OCLC для пошуку, придбання, каталогізації, позичання і збереження бібліотечних матеріалів[14]. Організація заснована Фредом Кілґуром, головний офіс знаходиться в Дубліні, штат Огайо, США.

Послуги

OCLC забезпечує всіх бібліографічною, реферативною та повнотекстовою інформацією.

OCLC та його бібліотеки-члени спільно створюють і підтримують WorldCat OCLC Online Union Catalog, найбільший у світі онлайн-каталог загального користування (online public access catalog, OPAC). WorldCat зберігає записи з державних і приватних бібліотек в усьому світі. Програма Open WorldCat записує бібліотечні матеріали в базу даних WorldCat OCLC, доступну для вебкористувачів на популярних інтернет-пошуковиках, бібліографічних та книготорговельних сайтах. У жовтні 2005 року, технічний персонал OCLC розпочав вікіпроєкт, що дозволяє читачам додавати коментарі і структуроване поле інформації, пов'язаної з будь-яким записом WorldCat.

До серпня 2009 року, коли він був проданий Backstage Library Works, OCLC володіла центром збереження мікрофільмів та оцифрування, що називається OCLC Preservation Service Center, з його головним офісом в Бетлехем, штат Пенсильванія, США.

Бази даних онлайн

OCLC має базу даних для цілей каталогізації і пошуку, як бібліотекарями так і громадськістю. Поточну комп'ютерну програму, «Connexion», було введено в дію в 2001 році, і її попередницю, «OCLC Passport», було зупинено в травні 2005 року.

База даних містить записи у форматі машинозчитуваної каталогізації (MARC, MAchine Readable Cataloging), що використовуються бібліотечним каталогізаторами по всьому світі. Записи звантажуються в місцеві бібліотечні каталожні системи. Така робота з OCLC-базою дозволяє додавати дані в місцевий каталог масово, не вводячи поодинчі записи.

Див. також

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.