Pinus jeffreyi

Pinus jeffreyi (сосна Джефрі[1]) вид роду сосна родини соснових. Вид названий на честь Джона Джефрі (англ. John Jeffrey, 1826—1854), шотландського ботаніка.

Pinus jeffreyi
Біологічна класифікація
Царство: Рослини (Plantae)
Клада: Судинні рослини (Tracheophyta)
(без рангу): Голонасінні (Gymnosperms)
Відділ: Хвойні (Pinophyta)
Клас: Хвойні (Pinopsida)
Порядок: Соснові (Pinales)
Родина: Соснові (Pinaceae)
Підродина: Pinoideae
Рід: Сосна (Pinus)
Вид:
P. jeffreyi
Біноміальна назва
Pinus jeffreyi
Balf., 1853

Таксономічні примітки

Pinus jeffreyi тісно пов'язана з P. ponderosa і P. coulteri й інтрогресія через пилок може іноді виникати там, де ці види зустрічаються разом.

Поширення, екологія

Країни поширення: Мексика (Нижня Каліфорнія); США (Каліфорнія, Невада, Орегон). Це гірський і субальпійський вид значною мірою обмежений горами Каліфорнії, з висотним діапазоном від (50)300 м до 3050 м над рівнем моря. Вид терпимий до низьких температур в зимовий період і може рости на тонкому шарі ґрунту або навіть в ущелинах голої гранітної скелі.

Опис

Росте як вічнозелене дерево 24–39(61) м заввишки, діаметр 60–120(250) см, як правило, прямі; крони від конічної до округлої форми. Утворює глибокий стрижневий корінь. Сильні бічні корені ростуть частково горизонтально, частково похило вниз. Сильні гілки спрямовані трохи в гору. Кора від жовто-коричневого до корицевого кольору, товста й глибоко борозенчаста. Голки зібрані по 3, зберігаються (2)4–6(7) років, 12–22(25) см довжиною, злегка деформовані, від сірого до жовто-зеленого кольору. У 8 років досягає статевої зрілості. Період цвітіння триває з червня по липень. Тичинкові шишки довжиною 20–35 мм, списо-циліндричні, від жовтого до жовто- або фіолетово-коричневого кольору. Шишки овально-конічні перед відкриттям, циліндро-яйцеподібні, коли відкриті, (10)15–30 см довжиною, світло-червоно-коричневі, майже сидячі або на стеблах до 0.5 см. Насіння еліпсоїдно-яйцювате; тіло близько 1 см, коричневе або сіро-коричневе, крила до 2.5 см. Серцевина від жовтувато-коричневого до світло-рожевого кольору, оточена від майже білого до блідо-жовтого кольору заболонню. Щорічні кільця можуть бути добре видні. Щільність сухої деревини: 0.42 г/см³. 2n = 24.

Дерево в англ. Morris Meadows, в Альпах Трійці, Каліфорнія, виявлене ​​в грудні 2010 року, діаметр оцінюються у 245 см на рівні грудей, висота 63.09 м.[2] Вік найстаріших дерев понад 800 років.

Використання

Деревина використовується в основному в будівництві будинків для віконних рам, дверей, панелей, кроков, балюстрад і поручнів. Цей вид рідко висаджують у міських парках.

Загрози та охорона

Цей вид, природно, схильний до численних хвороб і шкідників, а також пожеж. Регіональні загрози в горах недалеко від великих міст, особливо Лос-Анджелеса, є через забруднення, яке послаблює дерева, роблячи їх слабкішими перед атаками шкідників. Цей вид присутній в багатьох охоронних територіях, серед яких кілька відомих національних парків.

Примітки

  1. Українська назва є транскрибуванням та/або перекладом латинської назви авторами статті і в авторитетних україномовних джерелах не знайдена.
  2. Фото. Архів оригіналу за 14 липня 2014. Процитовано 10 червня 2014.

Посилання

Галерея

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.