Postal

Postal (від виразу «To go postal» — втратити самоконтроль, збожеволіти) відеогра, шутер від третьої особи, розроблена студією Running With Scissors і видана компанією Ripcord Games в 1997 році. Гра вирізняється цинізмом і показує масові вбивства, влаштовані в невеликому містечку божевільним, яким і керує гравець.

Postal
Розробник Running With Scissors
Видавець Ripcord Games
Акелла
Дистриб'ютор Steam, Good Old Games[1], Humble Store[2] і Google Play
Жанр(и) Action
Платформа Microsoft Windows, Linux, Mac OS
Ліцензія GNU General Public License, version 2.0 і Безкоштовне програмне забезпечення
Дата випуску 14 листопада 1997
Режим гри однокористувацька гра і багатокористувацька гра
Локалізатор Акелла
Мова англійська
Вік. обмеження

ESRB: MMature
PEGI: PEGI 18

OFLC (A): RCRefused Classification
Технічні деталі
Рушій RSPiXd[3]
Носій CD
Postal
Наступна гра Postal II
Офіційний сайт(англ.)

Ігровий процес

В Postal гравець керує Чуваком (Dude), котрий знищує різноманітною зброєю озлоблених на нього жителів міста. Гравець бачить місцевість в ізометричній перспективі (іноді також зверху), а також приціл, інформацію про кількість вбитих і живих та інвентар, поділений на 8 слотів: пістолет-кулемет, автомат, дробовик, гранати, кулемет, коктейль Молотова, вогнемет, ракетомет. Рух відбувається відносно орієнтації персонажа в просторі. Тому гравець повинен завжди враховувати, в який бік звернено обличчя персонажа.

На відміну від більшості шутерів, мета кожної місії в цій грі — знищити певний відсоток озброєних людей на ігровий локації. Заохочується вбивство мирних жителів і тварин. Поранених людей при цьому можна добивати. У випадку, якщо положення безвихідне, Чувак має можливість вистрілити собі в голову.

Сюжет

У грі немає сюжету як такого, хоча наявність на першому рівні фургона, що перевозить меблі, припускає, що Чувак (Mr.Dude) був виселений з будинку, тому вирішив вилити свій гнів на городян.

Надалі сюжетна канва відсутня, Чувак просто відвідує різні частини міста, і методично вбиває людей. Він влаштовує бійню на автозаправці, вулицях міста, мосту, шахтах, звалищі, гетто та інших місцевостях. У фіналі гри він приходить до місцевої школи і намагається вбити дітей, але несподівано кулі не шкодять їм. Світ розмивається і Чувак розуміє, що все, що досі відбувалося — лише галюцинації, породжені його хворим мозком. Насправді ж псих лежить в божевільні, зв'язаний гамівною сорочкою, за дверима палати № 593.

Розробка

Гра була дебютним проектом студії «Running With Scissors», розроблялися нею, до того ж, на власні гроші, без залучення інвесторів.

Назва

Назва гри походить від американської ідіоми «going postal», що виникла після серії вбивств поштовими працівниками своїх товаришів по службі в період з 1986 по 1997 рік. Першим вбивцею був Патрік Шеррілл з міста Едмонд, Оклахома, який розстріляв чотирнадцять товаришів по службі, поранив ще шістьох, а потім наклав на себе руки.

Під час розробки гри студія «Running With Scissors» отримала офіційний лист-протест від начальника поштової служби США, який негайно використала в рекламній кампанії свого проекту.

Оцінки і відгуки

Огляди
Світові
ВиданняОцінка
Game RevolutionB-[4]
GameSpot6.6/10[5]
Computer Games Magazine[6]
Games Domainmixed[7]
Агрегатори
АгрегаторОцінка
GameRankings57.00%[8]
Metacritic56/100[9]

Postal зібрала змішані відгуки. На агрегаторах GameRankings і Metacritic вона отримала відповідно 57.00 %[8] і 56/100[9]. Марк Іст з GameSpotоцінив гру в 6.6/10, прокоментувавши: «Мала тривалість в однокористувацькій грі і бідні можливості в багатокористувацької роблять Postal, в кращому разі, посередньою веселою пробіжкою»[5].

В ретроперспективі GamingOnLinux Гаміш пол Вілсон дав грі 7/10, сказавши, що «беззаперечно Postal має певні вади, особливо коли порівнювати з деякими іграми, випущеними в той же час, і час не є визначальним для власне неї. Однак концепти, які гра розглядає, ідеї, які виражає, і більшість реалізацій є просто настільки цікавими і привабливими, що досі виглядають сучасними, попри ці недоліки, самоцвітом, схованим в глибині»[10].

Доповнення і продовження

  • Special Delivery (1998) — доповнення, яке надає нові локакації, персонажів, звукове оформлення і режими гри: кооперативний і відкоригований deathmatch.
  • Postal 2 (2003) — продовження, шутер від першої особи, де Чувак через кілька років виходяить з божевільні та оселяється в містечку Парадайз, всі жителі якого виявляються негідниками і покидьками, яких Чувак прагне винищити.
    • Postal 2: Share The Pain (2003) — доповнення, що додає багатокористувацьку гру в чотирьох режимах: DeathMatch, командний DeathMatch, захоплення прапора і збирання торб з грошима. Для однокористувацької гри додало нові локації.
    • Postal 2: Apocalypse Weekend (2005) — доповнення, в якому продовжується історія Чувака, додаються нова зброя, способи розправи над ворогами, та пародіюються фільми жахів.
    • Postal 2: Paradise Lost (2015) реткон Postal 3, який інакше переповідає події продовження, надає можливість носити зброю в обох руках і керувати технікою.
  • Postal 3 (2011) — продовження, шутер від третьої особи, в якому Чувак потрапляє до постапокаліптичного міста Катарсис, населеного потворами, і прагне будь-якими способами покинути його.
  • Postal: Redux — розроблюваний ремейк першої Postal на рушієві Unreal Engine 4.

Див. також

Примітки

  1. Good Old Games — 2008.
  2. Humble Store
  3. https://runningwithscissors.com/games/postal/
  4. Postal Review. Game Revolution. 5 червня 2004. Процитовано 5 січня 2014.
  5. East, Mark (17 жовтня 1997). Postal Review. GameSpot. Процитовано 5 січня 2014.
  6. Bauman, Steve (1997). Postal Review. Computer Games Magazine. Архів оригіналу за April 6, 2005. Процитовано 5 січня 2014.
  7. Redwood, Stephen. Postal - Review. Games Domain. Архів оригіналу за 12 липня 2003. Процитовано 5 січня 2014.
  8. Postal for PC. GameRankings. Процитовано 5 січня 2014.
  9. Postal for PC Reviews. Metacritic. Процитовано 21 червня 2014.
  10. Wilson, Hamish (28 жовтня 2012). GamingOnLinux Reviews - Postal: Classic And Uncut. GamingOnLinux. Процитовано 24 липня 2014.

Посилання

  • Go Postal(англ.) — офіційний сайт гри
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.