Potorous gilbertii

Етимологія

Вид названий на честь англійського натураліста Джона Гілберта, який зібрав типові зразки ссавця для опису.

Поширення

Історично вид був досить поширений на південному заході Австралії. З кінця XIX століття не знайдено жодного представника виду, поки у 1994 році він знову був відкритий. Сучасний ареал виду обмежений лише єдиною місцевістю — заповідником «Бухта двох народів» за 35 км на схід від міста Олбані. У цьому заповіднику площею менше 1000 гектарів цей вид займає чотири окремі ділянки щільного чагарнику на схилах гори Гарднер. У 2005 році на острів Балд випустили одного самця та дві самиці, а згодом ще чотири особини. Про результати інтродукції виду даних поки що немає. У 2016 році Potorous gilbertii завезений також на острів Міхелмас.

Опис

Тіло завдовжки до 56 см, хвіст до 16 см. Вага — 780—960 г. Коротка шовковиста шерсть сіро-коричневого забарвлення, на спині — червонувато-коричнева, на череві — світло-сіра. Хвіст біля основи сірий, на кінці чорний. Морда довга та вузька. Від носа до лоба проходить чорна смуга.[1]

Примітки

  1. Menkhorst, P.W.; Knight, F. (2011). A field guide to the mammals of Australia (вид. 3rd). Melbourne: Oxford University Press. с. 108. ISBN 9780195573954.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.