Robinson Armaments XCR

XCR — збройова система компанії Robinson Armament Co. Модульна системи дозволяє змінювати довжину ствола і використовувані набої аналогічно бельгійської системі FN SCAR.

XCR

прототип XCR-L
Тип: автомат
Походження:  США
Історія служби
Використання у не був прийнятий на озброєння
Історія виробництва:
Розроблено 1999 рік (M96)
Виробник Robinson Armament Co.
Виготовлено 2006 рік — теперішній час
Варіанти див. Варіанти
Характеристики
Маса 3,4
Довжина 959/696 з розкладеному / складеним прикладом
Довжина ствола, мм: 305
368
406 (стандартний)
470 (тільки для 5,56-мм варіанта)
Тип боєприпасу 5,56×45 мм NATO
6.8 mm Remington SPC
7,62×39 мм
Калібр 5,56
6,8
7,62
Механізм відведення порохових газів, поворотний затвор
Бойова скорострільність 550—600
Максимальна дальність 400 (ефективна)
Тип боєпостачання коробчастий магазин на 30 (5,56 і 7,62 мм) або 26 (6,8 мм) патронів
Приціл відкритий (M96), планка Пікатінні для встановлення різних прицілів (XRC)

Robinson Armaments XCR у Вікісховищі

Історія

XCR була розроблена на основі більш ранньої комерційної моделі M96, яка в свою чергу була створена на базі системи Stoner 63. Система XCR створювалася спеціально для участі у конкурсі на нову стрілецьку зброю для US SOCOM, проте вибула з конкурсу через відсутність модуля холостої стрільби, незважаючи на позитивні відгуки експертів. В результаті в конкурсі виграла система FN SCAR.

Опис

Автоматика стандартна: відвід порохових газів з каналу ствола та замикання ствола поворотом затвору на три бойові упори. Газовий регулятор у бойовому варіанті відсутній, однак є можливість його встановлення, у цивільному ж варіанті встановлено 4-позиційний регулятор. Корпус ствольної коробки — штампований з металевого листа, складається з двох половин, що кріпляться один до одного поперечними штифтами. У нижній половині розташований модуль УСМ, запобіжник та приймач магазину, у верхній — ствол, затвор і газовідвідна система. Двосторонній трипозиційний запобіжник-перемикач режимів стрільби розташований над пістолетною рукояткою. Рукоятка зведення розташована ліворуч. На цівці розташовані чотири планки Пікатінні, верхня простягається на всю довжину ствольної коробки та призначена для встановлення різних типів прицілів (у тому числі і відкритого, який на саму систему відсутній).

Стандартний каркасний приклад складається на праву сторону. Він також може бути замінений на інший, наприклад, фіксований або телескопічний (аналогічний прикладові M4). Зміна варіанту зброї здійснюється менш ніж за 5 хвилин. Приймач магазинів відповідає стандарту НАТО (STANAG magazine), тому можливе використання магазинів, наприклад, від автоматів M16 або M4, але не від АК.

Варіанти

  • XCR-L — «легкий» варіант (автомат), єдиний що випускається серійно.
  • XCR-M — «середній» варіант (автоматична гвинтівка) під патрон 7,62×51mm NATO, випуск затягнувся через невдачі у конкурсі.
  • Цивільний самозарядний варіант.

Див. також

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.