SDRAM

SDRAM (англ. Synchronous Dynamic Random Access Memory — синхронна динамічна пам'ять з довільним доступом) — тип оперативної пам'яті, що використовується в комп'ютерній техніці. Найпоширенішим стандартом пам'яті SDRAM є DDR.

Основні особливості

На відміну від інших типів DRAM, що використовують асинхронний обмін даними, відповідь на сигнал, що надійшов у пристрій, повертається не відразу, а лише при отриманні наступного тактового сигналу. Тактові сигнали дозволяють організувати роботу SDRAM у вигляді скінченного автомата, що виконує вхідні команди. При цьому вхідні команди можуть надходити у вигляді безперервного потоку, не чекаючи, поки буде завершено виконання попередніх інструкцій (конвеєрна обробка): відразу після команди запису може надійти наступна команда, не чекаючи завершення запису даних.

Таймінги

Надходження команди читання приведе до того, що на виході дані з'являться через деяку кількість тактів — цей час називається затримкою (latency) і є однією з важливих характеристик даного типу пристроїв.

Регенерація

Цикли оновлення виконуються відразу для цілого рядка, на відміну від попередніх типів DRAM, що оновлювали дані по внутрішньому лічильнику, використовуючи спосіб оновлення по команді CAS перед RAS.

Див. також

Посилання


This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.