SQRL
SQRL або Secure, Quick, Reliable Login (вимовляється з англійської як «білка» / skwɝl / ) — це проект відкритого стандарту для безпечного входу на вебсайти і автентифікації. Програмне забезпечення зазвичай використовує QR-код, який забезпечує перевірку автентичності, де користувач ідентифікується анонімно замість того, щоб надавати логін і пароль користувача. Цей метод вважається несприйнятливим до перебору паролів або витоку даних. SQRL запропонував Стів Гібсон і його компанія Gibson Research Corporation в жовтні 2013 року як спосіб спростити процес перевірки автентичності, без надання будь-яких відомостей третій стороні.
Офіційний SQRL логотип | |
Тип | Захист входу на вебсайт і автентифікація |
---|---|
Автор(и) | Стів Гібсон |
Розробник | Steve Gibsond |
Операційна система | Крос-платформний |
Доступні мови | 56 мов |
Стан розробки | Активний |
Ліцензія | Відкрита |
Вебсайт | grc.com/sqrl/sqrl.htm |
Ідея
Протокол є відповіддю на задачу ідентичності фрагментації. Він покращує протоколи, такі як oAuth і OpenID, які не вимагають від третьої сторони виступати в ролі посередника і не надають серверу третьої сторони ніяких секретів захисту (ім'я користувача або пароль). Крім того, він забезпечує стандарт, який може бути вільно використаний для спрощення входу в менеджер паролів, наприклад LastPass. І, що ще більш важливо, стандарт є відкритим, тому жодна компанія не може мати вигоди з володіння цією технологією.
Приклад використання
Для протоколу, що використовується на сайті, необхідні дві складові:
- Реалізація, яка відображає QR-код або спеціально створену URL-адресу згідно з специфікацією протоколу, є частиною веб-сервісу, до якого здійснюється автентифікація.
- Плагін для браузера або для мобільного додатка, який може прочитати цей код в цілях забезпечення безпечної автентифікації.
У SQRL клієнт використовує односторонню функцію і єдиний майстер-пароль користувача для розшифрування секретного майстер-ключа. Ключ генерується в поєднанні з назвою сайту (включаючи доменне ім'я і, за бажанням, додатковий суб-ідентифікатор сайту: «example.com», «example.edu/chessclub») (суб) сайт-специфічну пару відкритий/приватний ключ. Він використовує криптографічний токен з закритим ключем і дає загальний ключ до сайту, так, що він може перевірити зашифровані дані.
Фішинг-захист
SQRL має деякі конструктивні особливості у вигляді навмисного фішинг-захисту[1], але вона в основному призначена для перевірки автентичності, а не як «антифішинг», незважаючи на те, що має деякі «антифішинг» властивості.[2]
Історія
Абревіатуру SQRL придумав Стів Гібсон, а протокол складений, обговорений та проаналізований ним самим і спільнотою ентузіастів Інтернет-безпеки на news.grc.com в групі новин і під час його щотижневого подкасту, Security Now!, 2 жовтня 2013 року. Протягом двох днів після виходу в ефір цього подкасту, консорціум W3C і Google висловили зацікавленість в роботі над стандартом.[3]
Тези SQRL були проаналізовані і було виявлено, що «це, здається, цікавий підхід, як в плані передбачуваної роботи користувача, так і з точки зору криптографії. В цілому SQRL добре зарекомендував себе в криптографії».[4]
Ряд доказів принципової схеми реалізації був зроблений для різноманітних платформ, в тому числі і для сервера:
І для клієнта:
Існують різні сервери тестування і налагодження:
Правові аспекти
Стів Гібсон заявляє, що SQRL є «відкритим і безкоштовним, як це повинно бути».[13] У той час як SQRL викликав велику увагу до механізму автентифікації на основі QR-коду, запропонований протокол був запатентований ще раніше і, як правило, не повинен бути доступний для використання у вільному доступі.[14] Але Гібсон говорить: «Що ці хлопці, які роблять, як описано в патенті[15] в корені відрізняється від способів роботи SQRL, так що не було б ніяких конфліктів між SQRL і їх патентом. На перший погляд, використовувані 2D коди для перевірки справжності начебто „схожі“ … і зовні точно такі ж рішення. Але всі деталі дуже важливі, і способи роботи SQRL повністю відрізняються в деталях.»[16]
Примітки
- Gibson, Steve (2014).
- «Details about phishing defenses and limitations». grc.com. 2013-12-06.
- Security Now! #425 SQRL Q&A #176 (Transcript). 9 жовтня 2013. Процитовано 16 жовтня 2013.
- Security Analysis and Implementation of the SQRL Authentication Scheme. Архів оригіналу за 2 квітня 2015. Процитовано 18 березня 2015.
- trianglman / sqrl · GitHub
- Secure QR Login | Drupal.org
- jestin / SqrlNet · GitHub
- geir54 / android-sqrl · GitHub
- https: // www. paulstechtalk.com/2014/12/sqrl-implementations-on-android-and-it-works/
- https://play.google.com/store/apps/details?id=net.vrallev .android.sqrl
- TheBigS / SQRL · GitHub. Архів оригіналу за 17 березня 2015. Процитовано 27 жовтня 2017.
- bushxnyc / sqrl · GitHub
- «SQRL / Gibson Research». grc.com.
- «SQRL is not really new».
- Method and system for authenticating a user by means of a mobile device US 20100070759 A1
- Secure Quick Reliable Login ". Grc.com.
Джерела
- Grc.com
- SQRL
Посилання
- Grc.com
- Ghacks.net
- SQRL Illustrated Guide
- Techrepublic review: SQRL: A new method of authentication with QR codes
- «Authentication without Passwords Implementing SQRL» — Intel презентація Даніеля Холмлунда в 2014 «HTML5 з конференції розробників»
- www.sqrl.pl Google Play Store — тест реалізації SQRL