Sminthopsis crassicaudata

Sminthopsis crassicaudata (дунарт жирнохвостий[1]) — вид родини сумчастих хижаків, який широко розповсюджений на значній частині західної, південної, центральної та східної Австралії. Населяє луки, чагарники, рідколісся, трапляється на сільськогосподарських угіддях. Самиці народжують від восьми до десяти дитинчат, з яких в середньому п'ять виживають[2]. Середня довжина голови й тіла близько 83 мм, зазвичай важать 10–15 грамів[3]. Каріотип: 2n=14[4]. Етимологія: лат. crassus —«товстий, жирний», лат. cauda —«хвіст». Волосяний покрив від жовтувато-коричневого до до коричневого кольору, а на вухах і голові є темні плями. S. crassicaudata харчується різноманітними кониками, моллю та жуками[5].

Sminthopsis crassicaudata
Біологічна класифікація
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Інфраклас: Сумчасті (Marsupialia)
Ряд: Кволоподібні (Dasyuromorphia)
Родина: Кволові (Dasyuridae)
Рід: Sminthopsis
Вид:
S. crassicaudata
Біноміальна назва
Sminthopsis crassicaudata
Ареал виду Sminthopsis crassicaudata

Загрози та охорона

Здається, немає серйозних загроз для цього виду. Живе у великому числі охоронних територій[2].

Примітки

  1. Українська назва є транскрибуванням та/або перекладом латинської назви авторами статті і в авторитетних україномовних джерелах не знайдена.
  2. Вебсайт МСОП
  3. Ronald M. Nowak. Walker's marsupials of the world. — JHU Press, 2005. — С. 103. — ISBN 0801882222.
  4. Stephen J. O'Brien, Joan C. Menninger, William G. Nash. Atlas of mammalian chromosomes. — John Wiley and Sons, 2006. — С. 25. — ISBN 047135015X.
  5. Shefferly, N. (1999). Sminthopsis crassicaudata. Animal Diversity Web. Процитовано 28.05.2021.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.