Socket AM2

Socket AM2 (також відомий під старим ім'ям Socket M2) — роз'єм мікропроцесорів, розроблений компанією AMD для власних мікропроцесорів призначених для персональних комп'ютерів. Був анонсований 23 травня 2006 року, як заміна для Socket 939 та Socket 754.

Socket AM2
Тип PGA-ZIF
Формфактори OPGA
Контактів 940
Шина 200 MHz
1 GHz HyperTransport 2.0
Процесори Athlon 64
Athlon 64 X2
Athlon 64 FX
Opteron
Sempron
Phenom

Технології

Процесори для роз'єму AM2 не є сумісними з материнськими платами, які використовують роз'ємнім Socket 939, і хоча вони також мають 940 контакти, не є сумісними з роз'ємом Socket 940. Socket AM2 підтримує пам'ять DDR2, але не має підтримки DDR, яку мали процесори для роз'єму Socket 939. Дослідження проведені компанією AnandTech показують, що процесори для Socket AM2 мають до 7% вищу швидкодію за еквіваленті процесори для роз'єму Socket 939, , причиною цьому є те, що оперативна пам'ять DDR2 має приблизно на 30% більшу пропускну здатність.

Першими процесорами для роз'єму AM2 були одноядерні процесори на базі ядра Orleans (Athlon 64) та Manila (Sempron), а також двохядерні процесори на базі ядра Windsor (Athlon 64 X2 та Athlon 64 FX). Більшість процесорів для Socket AM2 включають набір інструкцій SSE3, і були розроблені з використанням 90 нанометрового технологічного процесу, пізніші моделі — 65 нанометрового (щоб конкурувати з 65 нанометровими процесорами компанії Intel).

Роз'єм Socket AM2 підтримує процесори AMD Phenom, однак, для багатьох материнських плат не випускаються новіші версію BIOS, які мають підтримку даної лінійки процесорів.

Socket AM2 є частиною поточного покоління роз'ємів для мікропроцесорів компанії AMD, до якої також входять Socket F призначений для серверних, та Socket S1 мобільних комп'ютерів.

Компанія AMD також випускає одноядерні процесори Opteron для роз'єму AM2.

Не зважаючи на попередню практику випуску компанією AMD документації для попередніх роз'ємів, документ «AM2 Processor Functional Data Sheet» (документ AMD номер 31117) так і не було опубліковано.

Подальший розвиток

Пізніше було анонсовано два роз'єми (Socket AM2+ та Socket AM3), які є сумісними з AM2, однак, мають ряд додаткових можливостей.

Socket AM2+

Socket AM2+ є перехідним наступником роз'єму AM2, який має покращення у плані енергозбереження та підтримку HyperTransport 3.0. Процесори для Socket AM2+ можуть під'єднуватись до роз'єму AM2, однак, використовувати при цьому лише HyperTransport 2.0.

Socket AM3

Socket AM3 є спадкоємцем, і повною заміною для Socket AM2. Процесори для AM3 мають контролер пам'яті, який підтримує DDR2 та DDR3 SDRAM, і є сумісними з роз'ємами AM2 та AM2+. Зважаючи на те, що процесори AM2 не мають нового контролера пам'яті, їх не можна використовувати на роз'ємі Socket AM3.

Ресурси тенет

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.