The Screamers

The Screamers — американський електропанк гурт, заснований 1975 року. Були представниками першої хвилі лос-анджелеського панк-року. 1978 року «Лос-Анджелес Таймс» визначив стиль гурту як «техно-панк»[1]. У документальному фільмі 2005 року під назвою Punk: Attitude, Dead Kennedys назвали Screamers гуртом, який справив ключовий вплив на Dead Kennedys та одним з визначних недооцінених гуртів в історії рок-музики.

The Screamers
Основна інформація
Попередні назви The Tupperwares
Жанр Рок-музика
Стиль Панк-рок, електропанк
Країна США
Місто Лос-Анджелес
Мова Англійська
Лейбл Dangerhouse Records
Склад Tomata du Plentyd
Колишні
учасники
  • Томата дю Пленті
  • Томмі Гір
  • Ріо де Жанейро
  • Пем Лілліг
  • Бен Вітц
  • Білл Ріффлін
  • Елдон Гоук
  • К. К. Барретт
  • Девід Браун
  • Пол Ресслер
Інші
проєкти
  • Ze Whiz Kidz
  • The Mentors
  • Girls
  • Nervous Gender

The Screamers вирізнялися використанням незвичних як для такої музики інструментів: синтезатора ARP Odyssey і електропіаніно (родес-піано). Також час од часу в їхніх виступах брали участь додаткові музиканти, такі як скрипалі та жіночий вокал. Гурт перетворював кожен концерт на театралізовану виставу, в центрі якої був маніакальній вокаліст Томата дю Пленті. Дю Пленті і Томмі Гір, клавішник і вокаліст, були головними авторами пісень гурту.

The Screamers широко висвітлювались в пресі під час і після кар'єри групи, попри те, що ніколи не видавали записів.

Історія

Засновники гурту Томата дю Пленті (народився як Девід Ксав'є Гарріген) і Томмі Гір спочатку співпрацювали в Сіетлі в 1975 році, де сформували гурт Tupperwares. До початкового складу Tupperwares входили Томмі Гір (у той час використовував ім'я «Melba Toast»), Томата дю Пленті і вокаліст Ріо де Жанейро, якого супроводжували Пем Ліггіг і Бен Вітц (пізніше учасниця гурту Girls), а також Білл Ріфлін (пізніше виступав у складі гуртів The Blackouts і Ministry)[2] і тінейджер Елдон Гоук (пізніше відомий як «Ель Дуче» в складі гурту The Mentors).

Наприкінці 1976 року, після юридичних погроз від власників товарного знаку Tupperware, гурт змінив свою назву на Screamers. Томата, Томмі та вокаліст Ріо переїхали до Лос-Анджелес, полишивши інших членів гурту. Невдовзі після прибуття туди, вокаліст Ріо-де-Жанейро покинув гурт через творчі розбіжності, а натомість вони запросили Девіда Брауна і барабанщика K. K. Барретта. Браун невдовзі покинув гурт, заснувавши основоположний панк-лейбл Dangerhouse Records і його замінив Пол Ресслер.

The Screamers створили ажіотаж у пресі ще до того, як зіграли свій перший концерт. Сдудійніф фотографії гурту стали з'являтися в журналах ще до того, як склад гурту остаточно сфомувався. Художник Гері Панте створив логотип гурту, на якому зображена голова, що кричить, з шипоподібним волоссям. Ця картинка стала одним із найбільш упізнаваних образів панк-року[2].

З 1977 по 1979 рік the Screamers стали сенсацією в рок-клубах Лос-Анджелеса, продаючи багаторазові вечірні концерти в клубі Whisky a Go Go. Вони були першим гуртом, який, не маючи контракту, став хедлайнером престижного клубу Роксі. У цей період вони також здійснили кілька коротких турне, відігравши в Нью-Йорку, в клубах CBGB та Hurrah в 1978 і 1979 роках[3].

Описуючи в липні 1979 їхній виступ, музичний критик Роберт Гілберн з газети «Лос-Анджелес Таймс» відзначив «надзвичайну енергетику вокаліста Томати на сцені». За словами Гілберна, "волосся Томати було змащене, роблячи його схожим на людину, яка тільки що всунула палець в розетку. Його виступ віддзеркалював нервове, невпинне занепокоєння когось, чиї проблеми навіть глибші… до кінця 40-хвилинного виступу дю Пленті проходив через той самий розпад, як людина, яка в нас викликає асоціації з такими книгами, як «1984». Зрештою, смокінг, футболка і краватка розірвані, залишивши його символічно голим у своїй спробі зберегти деяку гідність та індивідуальність. Як ніби раптово поміщений у тіло іншої людини, він питає з жахом: «Хто я?»[4]

The Screamers не видали жодного офіційного синглу, хоча з того часу з'явилося декілька неофіційних записів (бутлегів) з репетицій чи концертів. Деякий час гурт мав намір видати свій дебютний альбом тільки у форматі відео (незвичний підхід як для того часу, до появи MTV і поширення VCR), і вони потратили час і ресурси на створення невеликої кіностудії. Попри деякі наполегливі зусилля, на початку 1980-х гурт припинив існування, перш ніж зміг реалізувати свої плани. Ресслер приєднався до іншого «синтпанк»-гурту Nervous Gender. Інші учасники гурту не продовжували музичну кар'єру, хоча К. К. Барретт возз'єднався з Ресслером, щоб виконати кілька пісень Screamers наприкінці 2000 року, в пам'ять про Томату дю Пленті, який незадовго до того помер у Сан-Франциско в серпні 2000 року[5].

Примітки

  1. Los Angeles Times, 2-27-1978 «L.A. PUNK ROCKERS — Six New Wave Bands Showcased»
  2. Reighley, Kurt (8 травня 2002). The Screamers. Seattle Weekly. Процитовано 19 лютого 2010.
  3. Screamers Chronology and History. Процитовано 11 лютого 2012.
  4. Robert Hilburn, "The L.A. Rock Scene: A Dramatic Resurgence, " 'Los Angeles Times,' July 24, 1979
  5. Mullen, Brendan (31 серпня 2000). Goodbye, Tomata du Plenty. LA Weekly.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.