Torreya taxifolia

Torreya taxifolia (торея тисолиста) вид хвойних рослин родини тисових.

Torreya taxifolia
Біологічна класифікація
Царство: Рослини (Plantae)
Клада: Судинні рослини (Tracheophyta)
(без рангу): Голонасінні (Gymnosperms)
Відділ: Хвойні (Pinophyta)
Клас: Хвойні (Pinopsida)
Порядок: Соснові (Pinales)
Родина: Тисові (Taxaceae)
Рід: Torreya
Вид:
T. taxifolia
Біноміальна назва
Torreya taxifolia
Arnott 1838

Поширення, екологія

Країни проживання: США (Флорида, Джорджія). Зростає уздовж вапнякових круч на річці Апалачікола в регіоні з теплим і вологим кліматом, іноді з впливом взимку холодних хвиль з півночі, що опускають температуру нижче точки замерзання. Росте в основному в тіні лісистих ущелин і на крутих, пн. схилах під покровом Fagus grandifolia, Liriodendron tulipifera, Acer barbatum, Liquidambar styraciflua, Quercus alba, Pinus taeda, Pinus glabra. Часто ці ліси обвішані лозами (наприклад, Smilax, Bignonia capreolata). Інша рідкісна хвойна рослина, Taxus floridana, іноді зростає з T. taxifolia.

Морфологія

Дерева до 13(18) м у висоту; Стовбур до 80 см діаметром. Крона, швидше, відкрита, конічна. Гілки розлогі злегка опущені; 2-річні гілки жовтувато-зелені, жовтувато-коричневі, або сірі. Листки 1.5–3.8 см, знизу 2 сіруваті смуги, випускає смердючий запах при розтиранні. Пилкові шишки блідо-жовті. Насіння (включаючи шкірку) 2,5–3,5 см; аріли сизі, темно-зелені, з фіолетовими прожилками.

Використання

В 20 столітті широко використовувалась для будівельних матеріалів, будівництва річкових човнів та як новорічні ялинки. Після 1950 року, він вид занадто рідкісним, щоб бути використаним.

Загрози та охорона

Найбільш значною загрозою нині є триваюче порушення репродуктивної функції, що пов'язано з грибковими патогенами. Поранення гілок оленями є додатковою проблемою, тому що викликає фізичне пошкодження, а також можливо передає захворювання. Аналізи життєздатності населення показують, що вимирання в рідному ареалі виду неминуче. Більшість його діапазону поширення знаходиться в межах охоронних територій.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.