USS Winston S. Churchill (DDG-81)

USS Winston S. Churchill (DDG-81) — 31-й ескадрений міноносець з серії запланованих до 13 вересня 2002 р. 62 есмінців КРО типа «Арлі Берк», будівництво яких було схвалене Конгресом США і 1-й есмінець цього типу серії IIa c АУ. Mark 45. Mod. 4/62. Введений до експлуатації 10 березня 2001 року.

USS Winston S. Churchill
Клас корабля Ескадрені міноносці КРЗ типу "Арлі Берк"
Названо на честь Вінстон Черчилль
Оператор Військово-морські сили США
Виробник Bath Iron Works
Дата/час прийняття в експлуатацію 10 березня 2001
Габаритна ширина 20 м
Осадка 9,4 м
Довжина або відстань 155,3 м
Ширина 20 м
Країна реєстрації США
Номер вимпела DDG-81
Офіційний сайт
 USS Winston S. Churchill у Вікісховищі

Назва

Сер Вінстон Спенсер-Черчилль

29 листопада 1995 року під час візиту до Великої Британії президент Білл Клінтон оголосив парламенту, що новий корабель буде присвоєний імені сера Вінстона Черчилля, колишнього прем'єр-міністра Великої Британії. Він став першим есмінцем і лише четвертим військовим кораблем ВМС США, названим на честь громадянина Великої Британії, і першим з 1976 року названого не на честь громадянина США.

Бойова служба

У січні 2003 року «Вінстон С. Черчилль» розгорнувся з бойовою групою авіаносця «Теодор Рузвельт» для підтримки військової операції «Свобода Іраку», вистріливши кілька ракет «Томагавк».

22 серпня 2005 року «Вінстон С. Черчилль» був причетний до незначного зіткнення з есмінцем «МакФол» біля узбережжя Джексонвіля, штат Флорида. Обидва кораблі зазнали незначних пошкоджень. Кораблі повернулися до свого дому на морській базі Норфолк власними силами[1].

22 січня 2006 року «Вінстон С. Черчилль» захопив піратське судно в Індійському океані.[2]

5 квітня 2018 року вийшов з порту приписки Норфолк для запланованого розгортання 5-го та 6-го флоту, де буде перебувати за для регіональної стабільності в підтримку інтересів морської безпеки США.[3]

19 березня 2021 рокуповернувся до порту Норфолк після майже дев’яти місяців розгортання у районах операцій 5-го та 6-го флотів США.[4]

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.