UnityBase
UnityBase - full stack-платформа з відкритим вихідним кодом на основі JavaScript-рушію Mozilla, SpiderMonkey.
Тип | JavaScript фреймворк |
---|---|
Розробник | InBase |
Перший випуск | 1 квітня, 2012 |
Стабільний випуск | 5.17.14 (13 лютого, 2020 ) |
Операційна система | Windows, Linux |
Доступні мови | JavaScript |
Стан розробки | активний |
Ліцензія | Apache_License |
Вебсайт | unitybase.info |
UnityBase є інструментом розробки web-орієнтованих enretprise-додатків за принципом low-code платформ, що підтримує повний цикл розробки: від опису моделі предметної області до автоматичної генерації інтерфейсу користувача.
Історія
Платформа розробляється з 2012 року [1] українською компанією InBase.
Спочатку платформа розроблялась для реалізації великих проектів класу Управління записів і мала назву Megapolis.UnityBase[2]. З часом вона розвинулась до повнофункціонального інструменту для розробки корпоративних рішень.
В квітні 2018 Міжнародна аудиторська компанія Baker Tilly виявила, що за період 2010-2018 років було продано 1 514 ліцензій та 53 182 забезпечених робочих місць на використання спеціалізованих Програмних Комплексів на основі платформи та її попередніх програмних версій[3].
Технічна еволюція платформи
- 2012 - перша серверна реалізація - синхронний багатопотоковий server-side JavaScript + неблокуючий HTTP server на базі ОС Windows, клієнтська частина написана на Ext_JS
- 2014 - вийшла версія UB 1.9, розроблена згідно із стандартами ES5, всі модулі платформи власної реалізації
- 2016 - версія UB 1.12, підтримка стандарту ES5.5, з'явилась часткова підтримка CommonJS
- 2017 - версія UB4 - підтримка ES6, повна сумісність з NPM, з'явився власний репозиторій пакетів. Платформа розділилась на три ліцензії - OpenUB(відкритий вихідний код за ліцензією Apache 2.0, Enterprise і Defense)
- 2018 - версія UB5, підтримка Linux/Unix систем серверною частиною платформи
Особливості
Модельно-орієнтований підхід (Model-Driven Development) забезпечує інтеграцію нових та існуючих компонентів в рамках однієї системи. Головним принципом цього підходу є застосування шаблонів моделей для перетворення їх у програмні об’єкти на різних рівнях абстракції. Мета-рівень опису моделей, що використовуються у системі, надає багато можливостей для подальшого розвитку корпоративної системи:
- Можливість використовувати прямий доступ до декількох різних СУБД, таких як MSSQL, PostgreSQL, Oracle, SQLite3, в рамках однієї програми.
- Можливість інтеграції legacy-систем[4].
- Можливість створювати свої власні плагіни, модулі згідно з бізнес-специфікою та використовувати спільні рішення, наприклад, Salesforce, MS SharePoint, Google Maps, FastTax і DocuSign.
Базова версія містить інтерфейс адміністратора, функції для подальшого налаштування системи, ведення користувачів, аутентифікацію та аудит для майбутньої системи.
Інформаційна безпека:
- Різні типи аутентифікації: Basic, Digest, на основі IP адреси клієнта, Negotiate (Kerberos, NTLM), на основі відкритих / закритих ключів RSA / ДСТУ, OpenIDConnect.
- Щоб запобігти атакам "людина в середині" (man-in-the-middle) і нападам CSRF(підробка міжсайтового запиту), кожен запит супроводжується унікальним підписом у заголовку авторизації.
- Контроль доступу на основі ролей(RBAC) використовується для регулювання прав користувачів системи на основі їх належності до ролі або групи ролей.
- Row Level Security (RLS) дозволяє керувати доступом користувачів до записів бази даних в залежності від характеристик користувача, що виконує запит (наприклад, членство або контекст виконання).
- Attribute Level Security підтримує набір дозволів для перегляду або редагування атрибутів об'єкта конкретним користувачем.
- Журнал аудиту (релевантний набір записів у хронологічному порядку, які надають документальне підтвердження послідовності дій, які були проведені в будь-який час конкретної операції, процедури або події) дозволяє відстежувати хронологію втручання.
Аналітичні інструменти:
- Вбудований модуль для моделювання та виконання бізнес-процесів BPMN 2.0 на основі платформи з відкритим кодом Camunda.
- Вбудований генератор звітів з підтримкою генерації HTML та PDF-документів.
- Діаграми об'єктів (ER diagrams) для демонстрації взаємозв'язків між даними.
Процес відстеження процесів в системі забезпечує контроль над останніми діями користувачів та відслідковує історію змін даних.
Розробки на платформі
- СЕД Megapolis.DocNet Архівовано 18 квітня 2018 у Wayback Machine., яка використовується в окремих центральних органах влади та містах України та входить до переліку засобів технічного захисту інформації, дозволених для забезпечення технічного захисту державних інформаційних ресурсів та інформації [5].
- Державний реєстр речових прав на нерухоме майно, в якому програмне забезпечення всіх реєстрів переведено в режим роботи із підтримкою одночасно незахищених носіїв ключової інформації (USB-flash, CD тощо) та захищених носіїв ключової інформації. [6]
- Система узгодження та підписання документів DEALS, в якій реалізовано функціонал у сфері безпеки, що відповідає вимогам документа НД ТЗІ 2.5-004-99 «Критерії оцінки захищеності інформації в комп'ютерних системах від несанкціонованого доступу» [7]. Проект Deals був визнаний кращим кейсом з впровадження Цілі сталого розвитку № 13 «Боротьба зі зміною клімату» і отримав нагороду за кращий кейс з корпоративної соціальної відповідальності (КСВ) за 2017 рік, в основі якого стало запровадження системи електронного документообігу Deals компаніями консорціуму Intecracy Group.[8][9]
- Система "Персонал" для міністерства оборони на базі UnityBaseDefense, що має підвищений рівень безпеки. [10]
- Програмний комплекс LoGo – Local Governance – комплекс сучасних рішень для обліку, контролю та аналізу даних органів місцевого самоврядування – місцевих рад та об’єднаних територіальних громад, який складається з трьох програм, направлених на вирішення різних питань. Мета створення LoGo – допомогти органам місцевої влади ефективніше та якісніше організувати свою роботу.
Примітки
- 10 фактів про UnityBase — український продукт, що може замінити «1C».
- Megapolis.UnityBase – история и планы на будущее. Архів оригіналу за 14 квітня 2018. Процитовано 13 квітня 2018.
- Baker Tilly виконала узгоджені процедури стосовно договорів на продаж ліцензій.
- UnityBase as a Tool to Integrate Legacy Systems with Modern Web Services. Архів оригіналу за 13 квітня 2018. Процитовано 13 квітня 2018.
- Перелік засобів технічного захисту інформації, дозволених для забезпечення технічного захисту державних інформаційних ресурсів та інформації,вимога щодо захисту якої встановлена законом (станом на 17 травня 2017 року).
- ПЕРЕХІД НА ВИКОРИСТАННЯ ЗАХИЩЕНИХ НОСІЇВ ОСОБИСТИХ КЛЮЧІВ.
- Ми виступаємо за кібербезпеку бізнесу в Україні. - Юридична газета.
- Deals допомагає боротися зі зміною клімату, – міжнародне журі. Архів оригіналу за 18 квітня 2018. Процитовано 17 квітня 2018.
- Нагороджено кращі кейси компаній з корпоративної соціальної відповідальності. Архів оригіналу за 19 квітня 2018. Процитовано 18 квітня 2018.
- Кейс Міноборони: управління персоналом в електронному вигляді.