Upstart

Upstart — система ініціалізації в операційних системах Linux, заснована на подіях. Система ініціалізації контролює запуск завдань та служб (демонів) протягом завантаження системи, їхню зупинку, а також управління ними під час роботи системи. Upstart розглядається як заміна демона /sbin/init.

Upstart
Тип демон ініціалізації
Автор(и) Scott James Remnant
Розробник Canonical Ltd.
Перший випуск 24 серпня 2006
Стабільний випуск 1.13 (11 липня 2014 (2014-07-11))
Версії 1.13.2 (4 вересня 2014)[1]
Репозиторій code.launchpad.net/upstart
Операційна система Linux
Мова програмування C
Ліцензія GNU General Public License
Вебсайт upstart.ubuntu.com

Спочатку Upstart був розроблений для дистрибутиву Ubuntu компанією Canonical, нині використовується в дистрибутивах Ubuntu і RedHat Enterprise Linux 6, а також у проектах Maemo, Chrome OS і webOS. На відміну від стандартної init-системи SysV, Upstart базується на парадигмі обробки подій, працює в асинхронному режимі і використовує метод обліку залежностей для визначення послідовності запуску сервісів та оцінки можливості їхнього виконання в паралельному режимі. Паралелізм запуску сервісів забезпечує істотне підвищення швидкості завантаження, але ціною цього є необхідність певної переробки init-скриптів (підтримується режим сумісності, який дозволяє запускати звичайні sysvinit-скрипти, але ефективність завантаження і роботи при цьому втрачається).

Згодом деякі техніки Upstart були запозичені системою ініціалізації SysVinit та новішою системою systemd.

Можливості

  • Запуск і зупинка завдань і сервісів проводиться через генерацію події. Наприклад, Upstart може запустити певні сервіси після підключення до системи додаткового пристрою і завершити після його відключення;
  • Події генеруються під час запуску або зупинки завдань і сервісів, що дозволяє організувати прив'язку до них інших завдань і сервісів;
  • Події можуть бути отримані від будь-якого іншого процесу в системі;
  • Можна організовувати свої події
  • Сервіси можуть бути автоматично перезапущений при їхньому непередбаченому завершенні;
  • Спостереження і перезапуск демонів може проводитися роздільно від їхніх батьківських процесів;
  • Зв'язок з керуючим init-процесом може здійснюватися за допомогою D-Bus;
  • Плановані можливості: генерація подій в проміжки часу або через певні інтервали (вбудований аналог cron), а також при зміні файлів або тек (вбудований аналог incron).

Виноски

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.