Vulcano (боєприпас)

«Vulcano» — назва сімейства високоточних боєприпасів, розроблених італійською компанією OTO Melara.

Vulcano
Тип Високоточний боєприпас
Походження Італія
Історія виробництва
Розробник OTO Melara
Виробник Leonardo
Характеристики
Дальність вогню
Ефективна >100

Опис боєприсасу

Система VULCANO призначена для ураження за допомогою підкаліберного керованого боєприпасу стаціонарних та малорухомих цілей на відстанях до 90 км у корабельному варіанті з калібром гармати 127 мм та до 120 км — у сухопутному варіанті, з калібром гармати 155 мм[1][2].

Маса 127–мм снаряду в польоті сягає 18 кг. Довжина снаряду в польоті — 1 м, а разом з гільзою, сумісною зі звичайними боєприпасами такого ж калібру, — 1554 мм. Початкова швидкість снаряду — понад 1130 м/с, що дозволяє досягти відстані 90 км приблизно за 160 с польоту.

Перед пострілом в снаряд вводяться комп'ютерні дані для ініціації системи наведення, а також дані з GPS-приймача, розташованого на гарматі. В перші 60 с польоту наведення снаряду на траєкторії здійснюється інерціальним методом. Сигнали похибок відпрацьовуються за допомогою аеродинамічних рулів у головній частині боєприпасу. На інтервалі з 60 с по 200—290 с додатково відбувається корекція траєкторії за даними 12-канального GPS-приймача (коди режиму C/A та P/Y). У разі постановки завад GPS–каналу на кінцевій ділянці польоту здійснюється перехід на інерціальне наведення, при цьому середнє квадратичне відхилення снаряду в інерціальному режимі наведення на кінцевій ділянці траєкторії не перевищує 20 м на максимальній дальності.

Варіант снаряду «Vulcano-B» оснащений напівактивною інфрачервоною головкоюо самонаведення (ГСН), наведення якої передбачається здійснювати за допомогою лазерних підсвітлювачів, розташованих на борту БПЛА, що баражуватимуть в зоні знаходження цілей. Крім того, розробляється варіант підкаліберного снаряду з інфрачервоною (ІЧ) головкою самонаведення, яка має бути ефективною для ураження надводних човнів. В якості ІЧ сенсора має застосовуватись ПЗЗ-матриця з кількістю пікселів 160х120. Поле зору ГСН при пошуку цілей має розміри 3х2 км з висоти 2,5 км. Дальність переходу на режим наведення за допомогою вказаних ГСН закладається приблизно 2,5—3 км до цілі, при цьому снаряд може маневрувати в повітрі з поперечним перевантаженням до 3 g. Підривач снаряду — багатофункціональний, можливий варіант застосування міліметрового радіопідривача розробки OTO Melara.

155-мм версія підкаліберного боєприпасу призначена для застосування у самохідній гаубиці PzH 2000[3]. При цьому як варіант може застосовуватись той же самий снаряд, що і для 127-мм гармати, лише доповнений поліуретановими накладками.

В кінці 2011 р. компанія вийшла на ринок з керованими боєприпасами VULCANO калібру 76 мм, призначеними для використання у корабельних гарматах[4].

Див. також

Примітки

  1. VULCANO 127mm
  2. VULCANO 155mm
  3. BS, Dorothee Frank: Revolution bei der Artillerie. Deutsch-Italienische Konkurrenz für Excalibur, in Behörden Spiegel, Juli 2012, Seite 43
  4. Meldung zur 76-mm-Version der Vulcano. defense-update.com. Процитовано 22 березня 2012.

Посилання


This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.