W-стан

W-стан — це заплутаний квантовий стан трьох кубітів, що має вигляд:

та відіграє важливу роль в описі багатокомпонентної заплутаності та деяких інших застосуваннях квантової теорії інформації.

Властивості

W-стан представляє один з двох класів недвосепарабельних[1] трикубітових станів (інший клас предствляється станом Ґрінберґера — Горна — Цайлінґера, або GHZ-станом), які не можна перетворити (навіть із певною ймовірністю) один в одний за допомогою локальних перетворень[2]. Тобто, квантові стани і несуть у собі два абсолютно різні види трикомпонентної заплутаності. Ця різниця між станами яскраво проявляється, наприклад, у наступній властивості W-станів: якщо один із трьох кубітів втрачається, то стан двокубітової частини системи, що збереглася, залишається заплутаним. Ця надійність заплутаності у W-станах сильно контрастує із заплутаністю у станах Ґрінберґера — Горна — Цайлінґера, яка повністю руйнується після втрати одного з кубітів. Взагалі кажучи, W-стани можна відрізнити від інших можливих трикубітових станів за допомогою мір багатокомпонентної заплутаності. Зокрема, на відміну від GHZ-станів, W-стани залишаються певною мірою заплутаними при переході до будь-якого дворозподілу[3]. З іншого боку, 3-сплетення обертається в нуль, а для GHZ-станів ця міра залишається ненульовою[2].

Узагальнення

Поняття W-стану можна узагальнити на випадок системи з кубітів[2], представивши його як суперпозицію всіх можливих чистих станів, в яких тільки один з кубітів знаходиться в «збудженому стані» , а всі інші — в «основному стані» , з однаковими коефіцієнтами:

Як і в трикубітовому випадку, -кубітовий W-стан проявляж стійкість до втрати частин системи і ЛОКК-нееквівалентність із (узагальненим) GHZ-станом.

Застосування

У системах, в яких один кубіт зберігається в ансамблі багатьох дворівневих систем, логічна «1» часто представляється як W-стан, а логічний «0» — як стан . В таких системах стійкість W-станів щодо втрати їх частин є дуже корисною властивістю, що може забезпечувати зберігання даних у побудованій на подібних ансамблях квантовій пам'яті[4].

Виноски

  1. Чистий стан компонентів називається дво- або бісепарабельним, якщо можна розподілити його компоненти між двома множинами і , що не перетинаються, де , таким чином, що , тобто,  — це сепарабельний стан відносно розподілу .
  2. Dür W., Vidal G., Cirac J. I. Three qubits can be entangled in two inequivalent ways // Phys. Rev. A.  2000. Vol. 62. P. 062314. (arXiv: quant-ph/0005115)
  3. Дво- або бірозподіл трьох кубітів  — це будь-яке з групувань та , в яких два кубіти розглядаються як окремий компонент повної системи кубітів. Трикубітовий стан в такому випадку може розглядатися як стан у просторі , і для нього можна розраховувати міри двокомпонентної заплутаності.
  4. Fleischhauer M., Lukin M. D. Quantum memory for photons: Dark-state polaritons // Phys. Rev. A.  2002. Vol. 65. P. 022314. (arXiv: quant-ph/0106066)

Див. також

  • Багатокомпонентна заплутаність
  • Стан Ґрінбергера — Горна — Цайлінґера
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.