Web Ontology Language

OWL (англ. Web Ontology Language) — мова опису онтологій для семантичної павутини. Мова OWL дозволяє описувати класи і відносини між ними, властиві для веб-документів і застосунків. OWL заснований на більш ранніх мовах OIL і DAML OIL і в наш час[коли?] є рекомендованим консорціумом Всесвітньої павутини.

Формат заголовка SSTP

В основі мови — уявлення дійсності в моделі даних «об'єкт — властивість». OWL придатна для опису не тільки веб-сторінок, але і будь-яких об'єктів дійсності. Кожному елементу опису в цій мові (в тому числі властивостями, що зв'язує об'єкти) ставиться у відповідність URI.

Різновиди мови

OWL має три діалекти (у порядку зростання виразності):

 • OWL Lite призначена для користувачів, які потребують передусім класифікаційної ієрархії і простих обмежень. Наприклад, при тому, що вона підтримує обмеження кардинальності (кількості елементів), допускаються значення кардинальності тільки 0 або 1. Для розробників повинно бути простіше в своїх продуктах забезпечити підтримку OWL Lite, чим виразніших варіантів OWL. Зокрема, OWL Lite дозволяє швидко перенести існуючі тезауруси і інші таксономії. OWL Lite також має нижчу формальну складність, ніж OWL DL.
 • OWL DL призначена для користувачів, яким потрібна максимальна виразність при збереженні повноти обчислень (всі логічні висновки, що припускаються тією чи іншою онтологією, будуть гарантовано обчислюваними) і розв'язуваності (всі обчислення завершаться за певний час). OWL DL включає всі мовні конструкції OWL, але вони можуть використовуватися лише згідно з певним обмеженням (наприклад, клас може бути підкласом багатьох класів, але не може сам бути представником іншого класу). OWL DL так названий через його відповідність дескрипційній логіці — дисципліні, в якій розроблені логіки, що складають формальну основу OWL.
 • OWL Full призначена для користувачів, яким потрібна максимальна виразність і синтаксична свобода RDF без гарантій обчислення. Наприклад, у OWL Full клас може розглядатися одночасно як сукупність індивідів і як один індивід у своєму власному значенні. OWL Full дозволяє будувати такі онтології, які розширюють склад зумовленого (RDF або OWL) словника. Малоймовірно, що будь-яке програмне забезпечення зможе здійснювати повну підтримку кожної особливості OWL Full.

Версії

1.0

Нині чинна рекомендація з 10 лютого 2004 року.

1.1

Нова специфікація, що має статус робочої чернетки. Адреса робочої групи .

2.0

Із 27 жовтня 2009 року OWL2 стала рекомендацією W3C. являє собою набір з 11 документів:

 1. Structural Specification and Functional-Style Syntax
 2. Direct Semantics
 3. RDF-Based Semantics
 4. Conformance and Test Cases
 5. Mapping to RDF Graphs
 6. XML Serialization
 7. Profiles
 8. Quick Reference Guide
 9. New Features and Rationale
 10. Manchester Syntax
 11. rdf: text: A Datatype for Internationalized Text

Виноски

  Посилання на офіційні ресурси

  This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.