Yves Rocher

Yves Rocher (читається Ів Роше) — французька косметична корпорація, заснована в 1959 в селищі Ла-Гасії в Бретані (Франція). Засновник компанії, уродженець Ла-Гасії Ів Роше, створив власну лабораторію рослинної біології і почав поширювати свою продукцію поштою.

Yves Rocher
Тип мережа магазинів
Галузь косметична промисловістьd
Гасло Act beautiful
Засновано 1959
Засновник(и) Ів Роше
Штаб-квартира Ренн
Холдингова компанія Yves Rocher
yves-rocher.ua

Загальна інформація

«Ів Роше» — мережа косметичних бутиків у Франції. Марка присутня на 5 континентах, у 80 країнах світу і налічує близько 4000 торговельних точок. В Україні перший магазин відкрито у 1992.

Захист навколишнього середовища

Протягом усіх років свого існування марка Ів Роше приділяє велику увагу захисту навколишнього середовища. Здійснюючи контроль за всіма етапами виробництва своєї продукції, марка контролює свій вплив на екологію і постійно прагне скорочувати свій вплив на навколишнє середовище. Так, марка Ів Роше відмовилася від використання ПВХ, свинцевих обважнювачів, використовує піноутворюючі формули, що органічно розкладаються, а упаковка продукції підлягає вторинній переробці. З метою скорочення використання пластику з 1993 марка почала виробництво змінних еко-картриджів для гам Hamamelis (Гамамеліс), Inositol Vegetal (Рослинний Інозитол). У 2009 у Ів Роше з'явилася перша гамма БІО-косметики Culture Bio (БІО-Культура), що отримала сертифікат БІО і вироблена відповідно до еко-концепції марки, яка також бере участь у програмі компенсації викидів СО2.

Крім цього, з метою захисту навколишнього середовища в 1991 був створений суспільно-екологічний фонд Ів Роше, який очолює син Іва Роше — Жак Роше[1]. Фонд Ів Роше є офіційним партнером всесвітньої кампанії «Озеленимо планету разом», що проводиться під егідою UNEP (Програма ООН з навколишнього середовища). У 2010 марка взяла на себе зобов'язання висадити 50 мільйонів дерев у всьому світі до кінця 2013. Українське представництво Ів Роше також є активним учасником кампанії «Озеленимо планету разом» і ставить за мету посадити 200 000 тисяч дерев на території України.

Політичний скандал у Росії: «Ів Роше» в репресіях проти опозиції

У грудні 2012 за заявою Бруно Лепру, генерального директора російської філії «Ів Роше» — компанії «Ів Роше Схід», російському опозиціонеру Олексію Навальному і його братові Олегу були пред'явлені звинувачення в шахрайстві і легалізації грошових коштів, отриманих злочинним шляхом[2]. Ряд ЗМІ, зокрема «Газета.Ru» і «Новая газета», звинуватили компанію «Ів Роше» і директора її російської філії Бруно Лепру в пособництві політичним репресіям і написанні неправдивого доносу на Олексія Навального, у зв'язку з чим ряд приватних осіб оголосили бойкот продукції компанії[3][4]. Згодом Бруно Лепру відмовився бути потерпілим у цій справі, склав свої повноваження і виїхав з Росії[5].

У листопаді 2013 Басманний суд Москви наклав арешт на майно братів Навальних як забезпечувальний захід за можливими позовами про відшкодування шкоди компанії «ІвРоше»[6].

З серпня 2014 в Європі набирає сили рух «Одне питання до Yves Rocher»[7] з метою закликати компанію Yves Rocher зайняти чітку позицію у справі Навального. На початок жовтня її підписало більше 15 тисяч осіб, у тому числі Сергій Гурієв і Михайло Ходорковський[8].

Історія марки

1959 — На горищі свого рідного дому в Ла-Гасії пан Ів Роше виготовляє перший крем на основі Пшінки весняної (народна назва якої маслянка), а потім випускає його в продаж поштою.

1965 — Ів Роше випускає свою першу «Зелену Книгу Краси»[9]. Сьогодні вона поширюється в 10 мільйонах примірниках і перекладена на 22 мови, включаючи книгу зі шрифтом Брайля.

1969 — Будівництво індустріального центру La Croix des Archers. Відкриття першого магазину — Центр краси Yves Rocher в Парижі на бульварі Осман.

1970 — Вихід на міжнародний ринок: відкриття магазинів в Бельгії та Швейцарії.

1975 — Створення Ботанічного Саду для вивчення, охорони та поширення знань про рослини.

1985 — Компанія Yves Rocher запустила першу гаму засобів для догляду за шкірою обличчя на основі рослинної ДНК.

1989 — Ів Роше — перша європейська компанія, яка відмовилася від проведення тестів на тваринах.[10]

1991 — Створення Фонду Ів Роше із захисту природи, з 2001 Фонд знаходиться під егідою Інституту Франції.

1992 — Компанія отримала премію довкілля в галузі промисловості (APAVE).

1993 — Запуск першого еко-наповнювача для шампуню гами Hamamelis (Гамамеліс), що дозволило скоротити використання пластику на 75 %.

1994 — Створення однієї з найпопулярніших гам Plaisirs Nature (Плезір Натюр)

1997 — 55 гектарів полів, що належать Марці, визнані полями БІО.

1998 — Відкриття Вегетаріума, першого музею в Європі, присвяченого інноваціям в області рослинного світу.

2000 — Відкриття інтернет-магазину[11]

2003 — Компанія випустила першу серію засобів проти старіння зі 100 % рослинними біорегуляторами.

2006 — Відмова від використання пластикових пакетів у магазинах, запуск тканинних еко-сумок.

2007 — В рамках кампанії «Озеленимо планету разом» марка Ів Роше взяла на себе зобов'язання висадити 1 мільйон дерев. У 2010 марка збільшила своє зобов'язання до 50 мільйонів.

2008 — Ребрендинг: створення нового логотипу та нової концепції магазинів — «Студій Рослинної Косметики».

2009 — Відкриття Еко-Готелю SPA La Grée des Landes.

2010 — Марка Ів Роше відсвяткувала 50-річний ювілей.

Станом на 2009 група Yves Rocher включає в себе більше 2000 магазинів у 30 країнах. У корпорації працює понад 15 тисяч людей. Обсяг продажів компанії досягає 2 млрд євро. Yves Rocher виробляє 700 видів продукції[12], які представляють усі гами косметичних засобів: догляд за обличчям, парфумерія, макіяж, догляд за тілом. На заводах компанії виробляється близько 300 млн косметичних засобів на рік. Щорічно відправляється 26 млн посилок.

До групи Yves Rocher входять марки[13] Petit Bateau, Dr Pierre Ricaud, Daniel Jouvance, Stanhome-Kiotis, Galerie Noémie, Isabelle Derroisné, Françoise Saget.

Ів Роше, засновник компанії, залишався президентом Ради корпорації Yves Rocher до своєї смерті 29 грудня 2009[13]. Віце-президент Ради корпорації Yves Rocher — Бріс Роше, онук Іва Роше.

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.