Європейська Грузія

Європейська Грузія (груз. ევროპული საქართველო) — політична партія у Грузії. Заснована у Тбілісі у травні 1999 року частиною колишніх членів Єдиного національного руху на чолі з Нуґзаром Церетелі. З 2017 року партію очолює Давид Бакрадзе[1].

Рух за Свободу - Європейська Грузія

ევროპული საქართველო - მოძრაობა თავისუფლებისთვის
Країна  Грузія
Голова партії Гіга Бокерія
Ген. секретар Ґіґі Уґулава
Дата заснування січня 2017
Штаб-квартира Тбілісі
Ідеологія класичний лібералізм
Пан'європеїзм
Членство в міжнародних організаціях Центристський демократичний інтернаціонал
Офіційний сайт europeangeorgia.ge

Історія

Ця партія отримала місця у парламенті Грузії після парламентських виборів 2016 року, у яких вона брала участь у коалиції з опозиційною партією «Єдиний національний рух».

Після внутрішнього розколу ЄНР, фракція, що від'єдналася, у парламенті перейменувала себе в Європейську Груію. У нову фракцію увійшов 21 депутат (Давид Бакрадзе, Ґіґі Уґулава, Ґіґа Бокерия, Олена Хоштарія, Сергей Капанадзе).

30 січня були оприлюднені плани перейменувати партію в "Рух за свободу-Європейська Грузія" в ході презентації, яку провів Давид Бакрадзе. У той же день Ґіґі Уґулава був призначений тимчасовим генеральним секретарем до проведення партійного з'їзду[2].

На президентських виборах 2018 року кандидат від партії «Європейська Грузія» Давид Бакрадзе з 10,97 % голосів посів третє місце.

У червні 2019 року партія «Європейська Грузія» стала однією з ключових політичних сил, що брали у часть у антиросійських мітингах, висловивши протест проти виступу російського депутата у парламенті[3].

Згідно з опитуванням, проведеним в листопаді 2019 року, найбільшою довірою серед всіх діючих грузинських політиків користувався лідер партії Давид Бакрадзе, якого 57% оцінили позитивно та 36% — негативно[4].

На парламентських виборах 2020 року партія посіла третє місце із результатом 3.79% та отримала 5 місць у парламенті.

Ідеологія

Ідеологія партії дуже схожа на класичний лібералізм Єдиного Національного Руху, причому головна відмінність між ними полягає в їхньому підході до політики. Серед іншого, Європейська Грузія має більше прихильності до змагань, ніж бойкотування виборів. Тимчасовий генеральний секретар Ґіґі Уґулава заявив, що партія має розбіжності з ЄНР через етатизм ЄНР[5].

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.