Єгипетські національні залізниці

Єгипетські національні залізниці, араб. الهيئة القومية لسكك حديد مصر — державна залізнична компанія Єгипту.

Єгипетські національні залізниці
араб. الهيئة القومية لسكك حديد مصر
Тип державна залізницяd
Галузь транспорт
Спеціалізація залізничний транспорт
Засновано 1854
Засновник(и) держава Єгипет
Штаб-квартира Каїр
Територія діяльності  Єгипет
Послуги перевезення
Холдингова компанія Egyptian Railway Authorityd
Член Міжнародний союз залізниць[1]
http://www.egyptrail.gov.eg/

Історія

Центральний офіс Єгипетських національних залізниць на площі Рамзеса в Каїрі

Перша в Єгипті залізнична лінія була побудована 12 липня 1851 року. Регулярне сполучення почалося після церемонії відкриття Суецького каналу в 1854 році під керівництвом англійського інженера Роберта Стівенсона, сина відомого винахідника поїздів Джорджа Стівенсона.

Міст в Імамба було побудовано в 1891 році під керівництвом інж. Девід Трамблей за для перетину потягами Нілу поблизу Каїра, це стало ключовим кроком для з'єднання Нижнього і Верхнього Єгипту. Сучасний міст в Імамба було побудовано в 1924 році і є єдиною залізничною переправою через Ніл в Каїрі. Залізничний міст Ель-Фердан, який перетинає Суецький канал було відновлено в 2001 році, це найбільший поворотний міст у світі.

Єгипетські національні залізниці мають з'єднання з Палестинськими залізницями у Аль-Кантара і через них з Палестиною та Ліваном. Палестинські залізниці були побудовані в два етапи: під час Першої та Другої світових воєн. У 1916, залізниця була продовжена до Рафаха на кордоні з Палестиною під час війни з Османською імперією. Траса була витягнута вздовж Середземноморського узбережжя і була з'єднана з турецькими залізницями в 1940 році і стала життєво важливим транспортним маршрутом для Єгипту.

Характеристики і аварійність

Довжина колій становить 6700 км. Зайнято 86000 працівників.

У Єгипті щороку реєструється по кілька серйозних залізничних катастроф, причиною яких є поганий технічний стан поїздів та колій. Найбільша катастрофа сталася в лютому 2002–го, коли в потязі, який прямував на південь країни, згоріли 363 особи. Достатньо велика залізнична аварія сталась 24 жовтня 2009 року — щонайменше 25 осіб загинули та 55 отримали поранення внаслідок зіткнення 2 пасажирських потягів у передмісті Каїра[2].

Залізничне сполучення з сусідніми країнами

  • Лівія — наразі будується, ширина колії — 1,435 мм
  • Суданзміна ширини колії 1435 мм (4 фути 8 + 1 / 2) / 1067 мм (3 фути 6 дюймів)
  • Ізраїль — не діюча гілка
  • Палестина — не діюча гілка

Виноски

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.