Єгорова Федора Петрівна

Федора Петрівна Єгорова (14 березня 19342004) — перший професійний журналіст-жінка з народу саха, лауреат республіканської журналістської премії «Золоте перо», головний редактор республіканської газети «Кыым», відміннник друку Республіки Саха (Якутія).

Єгорова Федора Петрівна
Народилася 14 березня 1934(1934-03-14)
Кобяйський улус, Якутська Автономна Радянська Соціалістична Республіка, РСФРР, СРСР
Померла 2004
Країна  СРСР
 Росія
Діяльність письменниця, журналістка
Alma mater факультет журналістики МДУ
Знання мов російська
Роки активності з 1967

Біографія

Народилась 14 березня 1934 року в Кобяйському улусі на ділянці Аһахтааччы 2-го Лючинського наслега сьомою молодшою дитиною в сім'ї мисливця Петра Єгорова (якут. Бүөчүккэ Бүөтүр) і Дарії Іванівни.

Навчалася в Мастахській і середній школі с-ща Сангар. Закінчила Якутське педучилище і після закінчення в 1957—1958 рр. працювала вчителькою і піонервожатою в Тойбохойській середній школі Сунтарського улусу.

Активного молодого фахівця помітили, і в 1958 році направили вчитися до Москви на курси школи ЦК ВЛКСМ.

У 1962 році Федора вступила на факультет журналістики МДУ імені М. В. Ломоносова. Отримавши університетський диплом, з 1967 року працювала в головній республіканської сахамовній газеті «Кыым», де пропрацювала протягом 36 років — до останніх днів свого життя.

Як згадує народний поет Республіки Саха (Якутія) С. І. Тарасов, Федора Петрівна, працюючи у 1970—1980 рр. у відділі культури газети «Кыым», оперативно і талановито висвітлювала різні актуальні питання, які виникають у сферах мистецтва, культури, серед творчої інтелігенції республіки[1].

Коли в часи реформ в 1993 році газету «Кыым» закрили, пов'язуючи її діяльність з утратившою популярність комуністичною партією, журналіст рішуче виступила проти. Федора Петрівна була глибоко переконана, що газета з її найкращими традиціями повинна приносити користь своїм читачам. Своєю мужністю, сильною громадянською позицією, об'єднала своїх однодумців і домоглася воскресіння народної газети і протягом дев'яти наступних років, аж до своєї смерті, була її керівником.

Бібліографія

  • Үйэлэргэ өлбөөдүйбэт үтүө аат / В. Степанов и др. — Дьокуускай: Ситим, 2005. — 144 с. (якут.)

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.