Єреванський тролейбус

Єреванська тролейбусна система є частиною мережі громадського транспорту в місті Єреванстолиці Вірменії. Після закриття Ґюмріського тролейбусу в 2005 р. єреванський тролейбус став єдиною тролейбусною мережею у Вірменії.

Єреванський тролейбус
Тролейбусна система
Країна Вірменія
Місто Єреван
Дата відкриття 1949 р.
Вартість проїзду 100 драм
 Єреванський тролейбус у Вікісховищі

Історія

Тролейбус у центрі Єревану

Відкрито 16 серпня 1949 р; система була більш розвиненою, аніж тепер.

У час найбільшого розвитку, єреванський тролейбус налічував 20 маршрутів, на котрих працювало всього близько 300 тролейбусів, більшість серед яких були або Škoda 9Tr, або моделі 14Tr чеського виробництва, або тролейбуси моделі ЗіУ-682 радянського виробництва.[1]

Нещодавно систему було скорочено, а більшість радянських тролейбусів було замінено більш новими моделями.

Маршрути

Станом на 2011 рік тролейбусна мережа Єревану складалася з маршрутів: 1, 2, 9, 10 та 15.

Рухомий склад

Škoda 14Tr в Єревані

Зараз парк єреванського тролейбусу складається переважно з тролейбусів моделі Škoda 14Tr. Моделі Škoda 9Trs та ЗіУ-682 більше не працюють на маршрутах.

Найновіші наявні тролейбуси — російські ЛіАЗ-5280 та вживані тролейбуси моделі Berliet ER100, котрі раніше працювали на маршрутах Ліонського тролейбуса.

Нещасні випадки

16 вересня 1976 р. тролейбус, маршрут котрого проходив вздовж Єреванського водосховища став некерованим та зїхав з дамби у водосховище. Нещасний випадок помітив Шаварш Карапетян, багаторазовий чемпіон зі швидкісного плавання, під час ранкової пробіжки з братом Камо, також пловцем[2].

Тролейбус знаходився на дні водосховища на відстані близько 25 метрів від берега та на глибині 10 метрів. Карапетян пірнув до тролейбуса і, в умовах майже нульової видимості через підйом мулу, ногами розбив заднє скло. Тролейбус був заповнений, на борту знаходилося 92 пасажири. Карапетян знав, що в нього обмаль часу, тому на порятунок кожної людини міг витрачати 3035 секунд[2].

Карапетян зміг врятувати 20 пасажирів, проте йому довелося завершити спортивну карєру: Карапетян 45 днів не приходив до тями через переохолодження у воді та численні порізи, а також сепсис, котрий почався згодом (водосховище було забруднене неочищеними каналізаційними стоками); ускладнення на легені також не дозволяли йому продовжити карєру[2].

Дивіться ще

Посилання

Примітки

  1. Vehicles list: Yerevan, trolleybuses. Urban Electric Transit. Процитовано 24 серпня 2011.
  2. Shavarsh The Saviour (Russian). Trud. 12 вересня 2006.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.