Єрмак-камінь

Єрмак-камінь (рос. Ермак-камень) або Камінь Єрмак (рос. Камень Ермак) — скельний масив в Кунгурськом районі Пермського краю, на території заказнику «Передуралля» (рос. Предуралье). Розташований на правому березі річки Силви навпроти станції «Чикали». Складається з вапняку і має вершини різної висоти, які називаються Єрмак, Єрмачиха і Єрмаченок[1].

Єрмак-камінь
рос. Камень Ермак
Країна  Росія
Регіон  Пермський край
 Єрмак-камінь у Вікісховищі

Усередині скелі знаходиться печера, в якій, згідно з народними переказами, зимував Єрмак Тимофійович і заховав там свої скарби[2].

Єрмак-камінь — традиційне місце проведення змагань з альпінізму. Щорічно 9 травня тут проводиться першість Пермі з техніки альпінізму і скелелазіння, а в кінці вересня — початку жовтня — змагання «Пам'яті друзів»[3].

У літературі

Єрмак-камінь згадується в повісті Д. Н. Мамина-Сибиряка «Бійці»[4]:

У тридцяти чотирьох верстах від Кина коштує камінь Єрмак. Це прямовисна скеля в двадцять п'ять сажнів висоти і в тридцять ширина. У десяти сажнях від води чорніє отвір великої печери, як амбразура бастіону. Потрапити в цю печеру можна тільки зверху, спустившись мотузкою. За розповідями, ця печера розділяється на безліч окремих гротів, а за переказами, в ній зимував з своєю дружиною Єрмак. Останнє зовсім неймовірно, тому що Єрмаку не було ніякого розрахунку проводити зиму тут, та ще в печері, коли до Чусовськіх Городків від Єрмака-каменя всього набереться яких-небудь півтораста верст. Єрмак-камінь має інтерес тільки в акустичному відношенні; резонанс тут виходить чудовий, і скеля відображає кожен звук кілька разів. Бурлаки щоразу, пропливаючи мимо Єрмака, неодмінно крикнуть: «Єрмак, Єрмак!..» Гучна луна повторює слово, і бурлаки глибоко переконані, що це відповідає сам Єрмак, який взагалі був порядний чаклун і волхит, тобто волхв.

Посилання

  1. Энциклопедия Пермской области — ЕРМАК КАМЕНЬ
  2. Ермак-Камень[недоступне посилання з червня 2019] (ЭСБЕ)
  3. НАМ ЭТО ПРОСТО НРАВИТСЯ. Наш турклуб. Наши маршруты. Камень Ермак.
  4. Д. Н. Мамин-Сибиряк. Бойцы. — Мамин-Сибиряк Д. Н. Повести; Рассказы, Очерки. — М.: Моск. рабочий, 1983.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.