Іберійські гори

Іберійські гори (ісп. Sistema Ibérico) — велика область гірських пасом і масивів розташованих в центральних районах Іберійського півострова, що майже досягають узбережжя Середземного моря у Валенсії на сході.

Іберійські гори

Sistema Ibérico (ісп.)
Вид на масив Монкайо
Вид на масив Монкайо
Країна  Іспанія
Довжина 500 км
Найвища точка Монкайо
 - висота 2,314 м
Іберійські гори на мапі Піренейського півострова
Іберійські гори на мапі Піренейського півострова
 Іберійські гори
у Вікісховищі

З гідрографічної точки зору ця система має також велику важливість, вона розокремлює сточище більшості великих річок Іспанії та Португалії, в тому числі Ебро, Дуеро, Тахо, Гвадіана (СанкараСигуела), Хукар і Турія.

Розташування та опис

Іберійські гори на заході межують з нагір'ям Месета і відокремлює Месету від долини Ебро і від середземноморського узбережжя.

Ця гірська система прямує північно-захід — південно-схід між рівниною Ебро і нагір'ям Месета понад 500 км, від Ла-Буреба до Кантабрійських гір на Середземноморському узбережжі у Валенсії на півдні і до Туртоз і дельти Ебро на сході. Основна частина Іберійських гір розташований на півдні Арагона. Кордильєра-Пребетіка розпочинається на південь від Іберійських гір.

Геологія Іберійських гір є вельми складною, цю гірську систему навряд чи можна визначити як однорідну систему. Вона складається з різних за віком та походженням терейнів, геологічних порушень — скидів, надвигів, розломів тощо, без певного спільного петрологічного складу і загальної структури. Проте нуммулітові вапняки, мармури і пісковики є спільними для всього району.

Депопуляція

Іберійські гори зазнали великої депопуляції з початку 20 століття. Наразі існує багато мертвих міст або занедбаних сіл, особливо в провінції Теруель[1] У більшості міст населення є залишковим. У деяких випадках багато жителів не є тубільцями, а заробітчанами з Румунії або Магрибу[2]

Фауна

Депопуляція сприяла відродженню дикої природи, остання колонія грифів в Європі знаходиться в Іберійських горах. Також розповсюдженні орли (Aquila chrysaetos, Hieraaetus fasciatus, Hieraaetus pennatus, Circaetus gallicus). Ссавці представлені, Capra pyrenaica, сарна європейська, дикий кабан, борсук європейський, Genetta genetta, тощо[3]

Рептилії представлені: Lacerta lepida, Psammodromus algirus, Psammodromus hispanicus, Podarcis muralis, Podarcis hispanica, Chalcides chalcides, Chalcides bedriagai, Anguis fragilis, Natrix maura, Natrix natrix, Malpolon monspessulanus, Elaphe scalaris, Coronella girondica, Coronella austriaca і Vipera latastei

Амфібії представлені:Rana perezi, Bufo bufo, Bufo calamita, Alytes obstetricans, Triturus marmoratus, Lissotriton helveticus, Hyla arborea, Salamandra salamandra, Pleurodeles waltl.

Флора

Змішані та листяні ліси представлені видами:Pinus pinaster, Pinus sylvestris, Pinus uncinata, Quercus rotundifolia, Quercus pyrenaica, Quercus faginea, Fagus sylvatica і Betula pendula.

Ресурси Інтернету

Примітки

  1. Pueblos deshabitados - Collado de la Grulla (Teruel)
  2. Un pueblo de Teruel, salvado por la inmigración
  3. Walking In Spain. Архів оригіналу за 24 вересня 2015. Процитовано 28 травня 2013.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.