Ігор Мазуренко

Ігор Мазуренко (нар. 9 грудня 1968, с. Балаклея, Україна) — європейський спортсмен українського походження (рукоборство, бодібілдинг, пауерліфтінг, жим лежачи), спортивний менеджер та підприємець. Чемпіон Світу з рукоборства у серії Masters 2011 року. Президент Professional Armwrestling League USA (Las Vegas), Вiце-президент Європейської Федерації Армрестлінгу, засновник та менеджер Кубку Світу з армрестлінгу «Золотий тур», Професійного Кубку Світу «Nemiroff World Cup».

Ігор Мазуренко
Igor Mazurenko
Псевдо Don Mazurenko
Народився 9 грудня 1968(1968-12-09) (52 роки)
Балаклея, Смілянський район, Черкаська область, Україна
Громадянство  Україна
Національність українець
Місце проживання Гдиня, Польща
Діяльність спортсмен, тренер, спортивний менеджер (армреслінг)
Відомий завдяки Перший українській спортивний діяч, що заснував та очолив низку міжнародних спортивних інституцій.
Титул Чемпіон Світу з Армрестлінгу у серії Masters 2011
Посада Президент Professional Armwrestling League USA (Las Vegas), Віце-президент Європейської Асоціації Армрестлінгу, засновник та менеджер Кубка Світу з армрестлінгу «Золотий тур», Професійного Кубку Світу «Nemiroff World Cup»
У шлюбі з Анна Мазуренко
Сайт armpower.net

Професійна діяльність

Видатний діяч світового аматорського та професійного рукоборства (армреслінгу); спортсмен; тренер та консультант; менеджер чемпіонатів світу з професійного армрестлінгу; підприємець, продюсер; видавець і журналіст.

Сім'я та місце народження

Ігор Мазуренко народився в с. Балаклея Смілянського району Черкаської області, нині Україна. Одружений, має трьох дітей: Каріна (18), Ніна (7 років) і Микола (4 роки). Дружина Анна Мазуренко працює в сімейному бізнесі і в структурах польського та європейського армреслінгу.

Освіта

  • Медичний технікум у місті Черкаси (1984—1985);
  • Професійно-технічне училище в м. Москва (1986—1987 рр..);
  • Московський інститут спорту (1987—1988 рр..).

Ігор став першим студентом, не маючим досвіду у великому спорті, якого взяли на кафедру важкої атлетики Московського інституту спорту.

Ігор Мазуренко — перший студент з культуризму в цьому інституті, який почав проводити дослідження за методологією бодибілдингу та пауерліфтингу.

2005 року продовжив навчання в Московському університеті спорту за спеціальністю «Армрестлінг».

Магістерська дисертація

2012 року захистив кандидатську дисертацію: "Порівняльний аналіз міцності підготовки двох провідних гравців: Андрій Пушкар та Денис Циплєнков на основі їх конкуренції у Професійному Кубку Світу. Порівняння і аналіз навчальних планів та результатів ".

У даний час Ігор Мазуренко пише кандидатську дисертацію на факультеті Калінінградського технічного університету спорту. Тема дисертації — «Інноваційний підхід до навчання у армрестлінгу».

Місце проживання

З 2000 року Ігор Мазуренко постійно проживає в Гданську (Польща).

Спортивні досягнення

Бодібілдінг, жим лежачи, пауерліфтинг: (1988—1999) Чемпіонат Москви, Турнір «Кубок Валентини Дікуль» (друге місце), у професійній категорії «Москва проти США». Четверте місце з жиму лежачи на чемпіонаті світу WPC (1999), у категорії 125 кг, з рахунком 245 кг.

В армреслінгу — виграв десятки турнірів, призер X Чемпіонату Польщі, Чемпіонату Європи, Чемпіон Світу з Армрестлінгу 2011 року в серії Masters.

Тренерська діяльність

Чинний тренер, наставник чемпіонів Польщі, Європи. Автор десятків статей за методологією навчання.

2014 року, вперше в світі, Ігор запустив проект онлайн тренувань з армрестлінгу.

Активіст аматорського армрестлінгу

Засновник першого європейського армрестлінг-клубу «Золотий тур», Гдиня та Польської Федерації армрестлінгу, Президент польської Федерації армрестлінгу (FAP), віце-президент Європейської Федерації армрестлінгу.

Менеджер ПРОФЕСІЙНОГО армрестлінгу

Засновник Ліги ПРОФЕСІЙНОГО Армрестлінгу (PAL) і засновник та менеджер Кубку світу з армрестлінгу «Золотий тур», ПРОФЕСІЙНОГО Кубку Світу«Nemiroff World Cup».

Видавець, журналіст, репортер

Журналіст / оглядач, автор сотень інтерв'ю та статей, фоторепортажів, зокрема, на сторінках www.armpower.net та сайті журналу «Armpower».

Видавець

Засновник та видавець журналу «Armpower»;

Засновник порталу armpower.net.

Редактор головного додатку до щомісячного видання «Спорт для всіх»;

Продюсер фільмів, присвячених армрестлінгу;

Один з фільмів був визнаний найкращим у категорії «Спортивні програми» в рамках Міжнародного фестивалю кіно та спортивних програм «Варшава 2007» і посів друге місце в XXV Міжнародному фестивалі в Мілані «Спорт Фільми & TV» у категорії «ТВ-шоу Спорт».

Підприємництво

Власник компанії з виробництва спортивних харчових добавок FIT MAX;

Розробник та виробник спортивного обладнання, власник компанії «Mazurenko Armwrestling Equipment».

Від мрії до її реалізації

У школі Ігор мріяв стати хірургом і рятувати життя людей. Іншою його мрією стало небо. Він колекціонував моделі літаків цивільної та військової авіації. Сьогодні у Ігоря є ліцензія пілота.

У 1980-х роках у Ігоря з'явився інтерес до спорту, особливо до бодібілдингу. За допомогою нечисленних доступних, як правило, зарубіжних навчальних матеріалів, Ігор з друзями починає займатися бодібілдінгом і силовими тренуваннями. Наприкінці 1990-х Ігор переїжджає з України до Польщі, де відкриває бар з українською кухнею.

Ігор Мазуренко та армрестлінг у Польщі

Живучи в Гданську і тренуючись в місцевих клубах, Ігор почув про професійний турнір, який мав відбутися на пірсі в Сопоті. На додаток до жиму лежачи, на турнірі проводилися змагання з армрестлінгу. Ігор узяв у них участь, перемігши у фіналі гравця, який кілька років перемагав на Пірсі в Сопоті. З цього моменту Ігор Мазуренко присвятив своє життя дослідженню всього, що пов'язане з цією, невідомою досі в Польщі, спортивною дисципліною.

Завдяки його ініціативі, утворилася група ентузіастів, які почали історію польського армрестлінгу. Серед них були: Спортсмени: перші учасники змагань, що представляють Польщу на турнірі «Дуель гігантів»: Mirosław Myszke, Robert Grigorcewicz, Bartłomiej Babij, Daniel Hebel i Ireneusz Weber; Перша Національна збірна Польщі, відібрана для першого міжнародного турніру, а саме, чемпіонату Європи: Łukasz Krasoń, Daniel Hebel, Bartłomiej Babij, Marcin Kreft, Robert Tysięczny, Mirosław Myszke, Dariusz Gabrynowicz, Norbert Parzucha, Daniel Okoniewski. Тренери: перші кілька людей, які почали проводити заняття в кількох центрах армрестлінгу Ігоря Мазуренко «Золотий тур» в Гдині і Мартіна Крефта «Золотий Лев». Організатори: ентузіасти, які, разом з Ігорем Мазуренко, почали організовувати змагання з армрестлінгу Adam Popiołek i Andrzej Gardocki. Судді: David Shead, Artur Lewandowski, Monika Duma та інші Журналісти: Leszek Soboń, Piotr Szymanowski разом з першою групою фотографів Mirkiem Krawczakiem, Markiem Pańczykiem і Pawłem Klajnederem. Ці люди почали спеціалізуватися на армрестлінгу і займатися випуском статей та фотографій. Сьогодні армреслінг в Польщі отримує послідовне висвітлення в ЗМІ, кульмінацією якого є сторінка armpower.net.

Робота для ЗМІ

Одночасно з організацією першого спортивного заходу, Ігор Мазуренко почав роботу з просування армрестлінгу в засобах масової інформації. Він популяризує дисципліну як в місцевих засобах масової інформації так і в національних і галузевих.

Початок армрестлінгу в Польщі

У 1999 році, Ігор Мазуренко, займаючись пауерліфтингом, отримав пропозицію від Української Федерації Армрестлінгу провести матч між Польщею та Україною. Метою заходу була популяризація спорту в Польщі. Бажаючих було багато, але в турнірі могли взяти участь лише 5 спортсменів з кожного боку. 28 листопада 1999, під час змагань з бодібілдингу, був проведений перший турнір з армрестлінгу в Польщі під назвою «Дуель гігантів.»

У лютому 2000 року, був організований ще один турнір за участю українських гравців, а в березні в м. Гдиня був офіційно зареєстрований перший польський спортивний клуб з армрестлінгу «Золотий тур». У квітні 2000 року, делегація клубу відвідала Москву на запрошення тодішнього президента ЄАФ Ігор Ахмеджіна. Професіоналізм польських представників отримав високу оцінку ЄАФ, в результаті чого Польської Федерації довірили організацію в Польщі X Чемпіонату Європи з армрестлінгу.

Найбільш важливою подією 2000 стало прийняття польської федерації в Європейську федерацію армрестлінгу. Під час конгресу WAF, що відбувся під час Чемпіонату світу у Рованіємі (Фінляндія), більшість учасників прийняло рішення, що чемпіонат світу 2001 року пройде в Польщі.

У грудні 2001 року відбувся XXII чемпіонат світу з армрестлінгу. У Гдиню з'їхалося до 560 спортсменів, які представляли 29 країн. Польська команда складалася з 30 спортсменів. Панель журналістів і правителів Tri-City визнав XXII чемпіонат світу найкращою спортивною подією 2001 року.

З моменту створення Польської Федерації армрестлінгу, в Польщі відкрилися десятки клубів ПРОФЕСІЙНОГО армрестлінгу. У 2006 році в Польщі функціонувало вже більше 40 клубів, що об'єднують понад 500 спортсменів.

Історія збірної Польщі

Історія збірної Польщі з армрестлінгу почалася в 2000 році на чемпіонаті Європи, що відбулися в Гдині. Польська збірна мала 9 борців.

Перший клуб армрестлінгу в Польщі під назвою «Золотий тур» був відкритий в Гдині. Тоді ж почав видаватися журнал «Armpower» на трьох мовах.

У 2000 році була заснована Польська федерація армрестлінгу, президентом якої є Ігор Мазуренко.

З 1999 року в Польщі проходять регулярні змагання різних рівнів: аматорський, національний і Кубок Польщі, Чемпіонат Польщі та інші місцеві змагання.

У Польщі, за ініціативи та безпосередньої участі Ігоря Мазуренка, неодноразово були організовані і пройшли міжнародні змагання з армрестлінгу, зокрема:

  • 1999: «Дуель гігантів Армрестлінг — Гдиня»;
  • 2000: «Перший Міжнародний Турнір з Армрестлінгу „Злотий Тур“, Гдиня»;
  • 2001: «XXII Чемпіонат Світу з армрестлінгу — Гдиня»;
  • 2001: «Другий Міжнародний Турнір з Армрестлінгу „Злотий Тур“, Гдиня»;
  • 2002: «Третій Міжнародний Турнір з Армрестлінгу „Злотий Тур“, Гдиня»;
  • 2003: «Перший професійний Чемпіонат світу з армрестлінгу», Варшава;
  • 2004: «XIV Чемпіонат Європи з армрестлінгу — Гдиня»;
  • 2004: «II Кубок світу для професіоналів з армрестлінгу — Nemiroff World Cup — Варшава»;
  • 2005: «Міжнародний Гала Армрестлінг — Starogard»;
  • 2005: «Міжнародний Гала Армрестлінг — Явожно»;
  • 2005: «Міжнародний Гала Армрестлінг — Ольштин»;
  • 2005: «III Кубок світу для професіоналів з армрестлінгу — Nemiroff World Cup — Варшава»;
  • 2006: «Міжнародний Гала Армрестлінг Навчання — Гдиня»;
  • 2006: «Міжнародний Гала Армрестлінг Навчання — Starogard»;
  • 2006: «IV Кубок світу для професіоналів з армрестлінгу — Nemiroff World Cup — Варшава»;
  • 2007: «Міжнародний Гала Армрестлінг — Гдиня»;
  • 2007: «Міжнародний Гала Армрестлінг — Starogard»;
  • 2007: «V Кубок світу для професіоналів з армрестлінгу — Nemiroff World Cup — Варшава»;
  • 2008: «Міжнародний Гала Армрестлінг Навчання — Гдиня»;
  • 2008: «Міжнародний Гала Армрестлінг Навчання — Сопот»;
  • 2008: «VI Кубок світу для професіоналів з армрестлінгу — Nemiroff World Cup — Варшава»;
  • 2009: «VII Кубок світу для професіоналів з армрестлінгу — Nemiroff World Cup — Варшава»;
  • 2010: «Європейська Армрестлінг ліга — Przeźmierowo»;
  • 2010: «VIII Кубок світу для професіоналів з армрестлінгу — Nemiroff World Cup — Сопот»;
  • 2011: «IX Кубок світу для професіоналів з армрестлінгу — Nemiroff World Cup — Ozarow»;
  • 2012: «XXII Чемпіонат Європи — Гданськ 2012»;
  • 2012: «X Кубок світу для професіоналів з армрестлінгу — Nemiroff World Cup — Варшава»;
  • 2013: «XXXV Чемпіонат світу з армрестлінгу — Гдиня».

Структура Європейського аматорського армрестлінгу

З 2003 по 2008, Ігор Мазуренко обіймав посаду головного секретаря Європейської Федерації армрестлінгу. З 2008 року Ігор Мазуренко Віце-президент Європейської Федерації армрестлінгу, президентом Федерації є Ассен Hadjitodorov — Болгарія.

Професійний армрестлінг

З 2002 року Ігор Мазуренко та Ассен Hadjitodorov створили PAL — Professional Armwrestling League, глобальну організацію, метою якої є організація професійних боїв з армрестлінгу. Офіси PAL в даний час функціонують в Софії, Гдині, Дубаї і Лас-Вегасі.

З 2012 року Ігор Мазуренко — Президент PAL США, м. Лас-Вегас, США.

У подіях, організованих PAL вже взяли участь сотні спортсменів із понад 40 країн з усього світу.

Крім армрестлінгу

  • Інтереси поза спортом та професійної діяльності, тісно пов'язаної зі спортом: історія польсько-українських відносин.
  • Авіація — діючий пілот спортивної авіації, має ліцензію пілота і акробатичної підготовки пілотів.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.