Ідея нації

«Ідея Нації» — символ «»(«»), що активно використовується українськими праворадикальними організаціями[1]. Найширше його використовують члени Соціал-Національної Асамблеї та полку «Азов».

Ідея Нації

Опис

Символ «Ідея Нації» є монограмою літер «І» та «N». Форма написання літери «N» начебто відповідає традиційному, давньоукраїнському стилю правопису[2], але жодних доказів цьому немає. Монограма, утворена шляхом переплетення вказаних літер, при чому, літера «І» вертикально і в центрі перетинає поперечний елемент літери «N»[2].

Багатьма оглядачами символ оцінюється як неонацистський — дзеркальне відображення відомого символу Вольфсангель, що використовувався в націонал-соціалістичній Німеччині, а згодом — багатьма неонацистськими організаціями[3][4][5].

Історія використання

Символ «Ідея Нації» був створений у 1991 році, як емблема Соціал-національної партії України. Автором символу вважається Нестор Пронюк — уповноважений з питань зовнішніх зв'язків СНПУ[6]. Монограма блакитного кольору зображувалася на партійних знаменах, чорного — на знаменах товариства сприяння Збройним Силам та Військово-Морському Флоту «Патріот України». Колір знамен в обох випадках був золотим.

Пізніше використовувалася організаціями, що входили до складу Соціал-Національної Асамблеї.

Галерея

посилання=|міні

З'їзд організації «Патріот України» у квітні 2008 року. «Ідея нації» та схожа на неї монограма літер П і У, що також використовувалася організацією

Див. також

Примітки

посилання=|міні

  1. У Одесі на Різдво невідомі залишили антисемітські написи на синагозі й Музеї Голокосту. ТСН.ua (укр.). 26 грудня 2017. Процитовано 10 березня 2020.
  2. Опис емблеми Соціально-Національної Партії України, Міністерство юстиції України. Процитовано: Лютий 20, 2017.
  3. Наприклад: Антон Шеховцов. Всеукраїнське об’єднання «Свобода»: проблема леґітимности боротьби за владу // Україна Модерна — 2013 — №20 — С.179-180
  4. Андреас Умланд. Українські добровольчі батальйони і полк «Азов» // Критика. — травень 2016. — С.5
  5. Азов («Ідея нації»). Reporting Radicalism in Ukraine. Процитовано 17 березня 2021.
  6. Андрушків Ярослав. Ідея Nації — наш символ. Правий напрям. Львів: Ліга-Прес, 1998. C. 5-7.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.