Іматра

Іматра (фін. Imatra) місто у Фінляндії, область Південна Карелія. Раніше місто входило до складу губернії Південна Фінляндія, ліквідованої 2010 року.

Іматра
фін. Imatra
Герб
Основні дані
Країна  Фінляндія
Населення 27 578
Часовий пояс UTC+2, влітку UTC+3
Географічні координати 61°11′ пн. ш. 28°46′ сх. д.
Місцева влада
Вебсторінка www.imatra.fi
Мер Пертті Лінтунен
Карта

Іматра

Географія

Місто розташоване на річці Вуоксі, що в північній частині Карельського перешийка, біля кордону з Росією, за 210 км від Санкт-Петербургу. До Гельсінкі — 230 км.

Населення 29.3 т мешканців.

Історичні відомості

Засноване у 1948 році, статус міста отримало у 1971 р.

Культура і спорт

Будинок-музей ветеранів

Культурний центр Іматри — місце для проведення різних культурних заходів, свят, виставок.

Музеї: Художній музей, Міський культурно-історичний музей, Музей-оселz промислових робітників, Карельський будинок, Будинок-музей ветерані.

Бібліотеки: Головна бібліотека, бібліотека «Патсан кірьясто», бібліотека «Вуоксенніскан кірьясто».

Криті приміщення для занять фізкультурою і спортом: спортивний комплекс (басейн, кегельбан), льодовий палац.

Майданчики для заняття фізкультурою і спортом на відкритому повітрі: спортивні майданчики (атлетика, ігри в м'яч, теніс). Оздоровча фізкультура на повітрі (оздоровчі доріжки, лижні, прогулянкові доріжки, пляжі).

Туризм і рекреація

Гребля Іматранкоскі на річці Вуокса

Одним з найбільш привабливих для туристів об'єктів є спа-готель «Іматран Кюльпюля»[1], який працює цілий рік. Влітку велика кількість відвідувачів привертає скидання води через греблю Іматранкоскі, який відбувається з середини червня до середини серпня щодня о 18.00 за місцевим часом. Крім цього, пуск води здійснюється в лютеранське Різдво (25 грудня) і в новий рік. У період літніх водоскидів охочі можуть переправитися через зазвичай сухе русло Вуокси на підвісній переправі[2].

У порівняно невеликому місті велика кількість місць розміщення. Найвідоміший готель — «Іматран Валтіонхотеллі», що нині належить до мережі «Рантасіпі»[3]. На пішохідній вулиці Коскенпаррас знаходиться готель «Кумулюс Іматра». На березі Сайменского озера знаходиться готель «Іматран Кюльпюля»[4]. На лівому березі Вуокси знаходиться готель «Вуоксенхові»[5]. До числа відносно дешевих відносяться «Анна Керн»[6] і готель «Іматра». Крім цього, недалеко від Іматри, але вже в юридичних кордонах Лаппеенранта, є два недорогих готелі «Karjalan Portti»[7] і «Kulkuripoika».

В межах Іматри є два кемпінги, діючих в літній час — «Укконіемі», розташований неподалік від «Іматран Кюльпюля», і «Каластуспуісто» («Рибальський парк»), розташований на півострові і призначений головним чином для рибалок[8]. Є також відкриті цілий рік хостели «Immalanjärvi» («Іммалан'ярві»), розташований в районі Immola[9] і «Уконлінна», розташований неподалік від «Іматран Кюльпюля»[10].

Іматра, Вуокса, весняна рибалка

Міста побратими

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.