Індійський ботанічний сад

Індійський ботанічний сад імені ачар'ї Джагадіша Чандри Боса (англ. Acharya Jagadish Chandra Bose Indian Botanic Garden, раніше Ботанічний сад Калькутти, Королівський ботанічний сад Калькутти[2]) ботанічний сад у місті Хаура (штат Західний Бенгал, Індія). Розташований на західному березі Хуґлі, рукава Гангу. Ботанічний сад має міжнародний код CAL.

Індійський ботанічний сад
22°33′38″ пн. ш. 88°17′13″ сх. д.
Розташування: Хаура, Західний Бенгал
Площа: 109 га
Заснований: 1787[1]
Керівна
організація:
Ботанічна служба Індії
Країна  Індія

 Індійський ботанічний сад у Вікісховищі

Історія

Сад був заснований 1787 року полковником Робертом Кідом, армійським офіцером Британської Ост-Індійської компанії, головним чином з метою виявлення нових цінних рослин, таких як тикове дерево, і вирощування прянощів для торгівлі.[3] Джозеф Долтон Гукер писав про цей сад, що «серед його найбільших тріумфів … ввезення чайного куща з Китаю, … створення торгівлі чаєм в Гімалаях і Ассамі».[4]

Серйозні зміни в політику ботанічного саду були внесені ботаніком Вільямом Роксбером після того, як він став керуючим саду 1793 року. Роксбург привіз рослини зі всієї Індії і створив великий гербарій. Ця колекція висушених зразків рослин у кінцевому підсумку стала Центральним національним гербарієм Ботанічної служби Індії, який налічує 2 500 000 найменувань. Джозеф Долтон Гукер пише про перші роки саду: «… [ботанічний сад] вніс більше корисних і декоративних тропічних рослин у громадські і приватні сади світу, ніж будь-яка інша установа до або після. … Я тут натякаю на великий індійський гербарій, сформований головним чином співробітниками ботанічного саду під керівництвом доктора Валліха і поширений 1829 року в головних музеях Європи.»

За більш ніж два століття свого існування були створені привабливі колекції для широкого загалу та багато видів рослин були вирощені для наукового спостереження. У 1970-х роках в саду була розпочата програма з впровадження поліпшених харчових рослин та інших економічно вигідних видів.

25 червня 2009 року ботанічний сад був названий на честь Джагадіша Чандри Боса, бенгальського ерудита і вченого-натураліста.

Колекції

У ботанічному саду росте близько 12 000 рослин, у тому числі безліч рідкісних. Сад знаходиться під управлінням Ботанічної служби Індії (BSI) Міністерства навколишнього середовища та лісів.

Серед колекцій ботанічного саду:

Найвідоміша пам'ятка саду Великий баньян, величезний Ficus benghalensis, який вважається деревом з найбільшою у світі площею крони (більше 330 метрів в окружності).

Галерея

Вид на озеро Кінгз з боку Баньян-авеню

Посилання

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.