Іоанніс Метаксас

Іоанніс Метаксас (грец. Ιωάννης Μεταξάς; 12 квітня 1871 29 січня 1941) — грецький військовий та політичний діяч, прем'єр-міністр Греції.

Іоанніс Метаксас
грец. Ιωάννης Μεταξάς
Іоанніс Метаксас
Прапор
Прем'єр-міністр Греції
13 квітня 1936  29 січня 1941 року
Попередник: Константінос Демердзис
Наступник: Александрос Коризис
 
Народження: 12 квітня 1871(1871-04-12)[1]
Ітака
Смерть: 29 січня 1941(1941-01-29)[2][3][…] (69 років)
Афіни, Греція[2]
Національність: греки
Країна: Греція
Релігія: православна церква
Партія: Freethinkers' Partyd
Рід: Metaxasd
Діти: Q22191766?
Автограф:
Нагороди:

 Медіафайли у Вікісховищі

Життєпис

Здобув військову освіту. Кар'єру розпочав з участі у бойових діях проти османів 1897 року під час Фессалійської кампанії. Продовжив навчання в Німецькій імперії у Прусській військовій академії. Повернувшись, брав участь у процесі модернізації грецької армії в період перед Балканськими війнами 1912–1913, в яких він брав активну участь. 1913 року був призначений начальником Генерального штабу.

Був монархістом, перебував у вельми напружених відносинах з відомим грецьким республіканцем Елефтеріосом Венізелосом. Після приходу останнього до влади 1917 року Метаксас разом із королем Костянтином I виїхав з країни.

Коли після плебісциту 1935 року монархію було відновлено, на виборах значну кількість голосів отримала Комуністична партія Греції. Наляканий цим, король призначив Метаксаса тимчасовим прем'єр-міністром «до розв'язання політичної кризи». 1936 Метаксас розпустив Парламент, проводив популістську політику (запровадження 8-годинного робочого дня, підвищення цін закупівлі на сільськогосподарську продукцію тощо). Однак, попри це, симпатії до лівих серед населення продовжували зростати, хоч і без активної опозиції Метаксасу.

У зовнішній політиці, з одного боку, симпатизував Третьому Рейху та Королівство Італія (його режим, навіть до атрибутики, багато в чому був скопійований з італійського фашизму), з іншого — розумів, що Німеччина та Італія є природними противниками Королівства Греція. Через це Метаксас проводив послідовну пробританську політику. Під його керівництвом на кордоні було споруджено оборонний вал, так звану, «лінію Метаксаса». Попри те що він намагався дотримуватись нейтралітету, змушений був вступити у війну після ультимативної вимоги Беніто Муссоліні 28 жовтня 1940 року. Іоанніс Метаксас відмовив категоричним Ні (грец. Όχι), розуміючи, що тепер війна для Королівства Греція стає невідворотною. Хоча німецькі війська були витиснуті з території країни тільки радянською армією 1944 року, з 1942 Греція святкує 28 жовтня як загальнонаціональне свято День Охі.

Примітки

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.