Ісламський культурний центр та мечеть (Київ)

Ісламський культурний центр (з 2001 р.) — мечеть і культурна організація Києва. Ісламський культурний центр міста Києва — один із дев’ятьох культурних центрів, розташованих у найбільших містах України. У будівлі київського ІКЦ розташовані офіс Духовне управління мусульман України «Умма», Шаріатський комітет фатв, Український центр ісламознавчих досліджень, правозахисна організація «Разом із законом», Центр досліджень і сертифікації халяля «Альраід», гімназія «Наше майбутнє», громадські організації «Мар’ям» і «Ан-Нур», а також головний офіс Всеукраїнської асоціації громадських організацій ВАГО "Альраід".

Ісламський культурний центр та мечеть
Ісламський громадський культурний центр
50°27′38″ пн. ш. 30°27′20″ сх. д.
Тип споруди мечеть
Розташування  Україна, Київ
Засновник ВАГО "Альраід"
Початок будівництва 2001
Належність Іслам
Адреса вул. Дегтярівська, 25А
Вебсайт ВАОО "Альраід"
Ісламський культурний центр та мечеть (Київ) (Україна)

Інфраструктура центру

  • У двох молитовних залах ІКЦ — чоловічому та жіночому, які вміщують в себе приблизно 1500 людей — проводяться щоденна та п’ятничні молитви. Для мусульман працюють гуртки читання Корану (таджвід) і вивчення Корану напам’ять, лекції з основ Ісламу (фікх, сира та ін.). Під час священного Рамадану в нашому культурному центрі регулярно відбуваються колективні розговіни (іфтари), а в дні свят Ід аль-Фітр та Ід аль-Адха влаштовують справжні врочистості з розважальною програмою для дітей.
  • У центрі розвитку жінок, що діє при ІКЦ, проходять тренінги з особистого розвитку, заняття та лекції, у тому числі з основ родинної психології. Крім того, жінки відвідують заняття з фітнесу, гуртки крою та шиття, кулінарії. В ІКЦ регулярно відбуваються сімейні семінари. Добра традиція — «Дні родини». Усі охочі можуть користуватися бібліотекою з різноманітною літературою про Іслам, його історію, основи віри, традиції та культуру мусульманських народів.
  • Багато років у центрі діють курси арабської мови та ісламської культури. Викладають на курсах носії мови за спеціально розробленою навчальною програмою.
  • Російська й арабська бібліотеки, де зібрана різноманітна література, компакт-диски, аудіо- й відео-касети про Іслам та східну культуру
  • Ісламський культурний центр Києва давно відомий як місце проведення різних культурно-масових та освітніх заходів — від фестивалів і виставок до екологічних акцій. Велику увагу тут приділяють доброчинності: акціям здавання донорської крові, збиранню харчів і грошей для вояків у зоні АТО й переселенців із Криму й Донбасу, а також шпиталів і сиротинців.
  • У конференц-залі культурного центру регулярно проходять науково-практичні конференції, семінари (серед них міжнародні) та круглі столи, присвячені актуальним питанням сучасності й різних галузей знань: релігієзнавства, соціології, культурології, історії тощо.
  • На першому поверсі культурного центру розташований ресторан Family House, що пропонує страви близькосхідної, європейської та північноафриканської кухні. Тут у теплі й домашньому затишку можна відзначити з близькими й друзями родинне свято або знаменну дату.
  • Також діють навчальні класи

Діяльність

Основна діяльність ІКЦ полягає насамперед у налагодженні міжрелігійного та міжкультурного діалогу, донесенні до українців правдивої інформації про Іслам, руйнації міфів щодо Ісламу та мусульман, а також підвищення освіченості мусульман України.

Просвітницька діяльність

З 2014 року при ІКЦ працює «Гімназія «Наше майбутнє» − приватний загальноосвітній заклад основної і середньої загальної освіти. Діяльність школи здійснюється на підставі державної ліцензії. Зміст освіти визначає державний освітній стандарт. Крім того, до навчального плану школи включено такі дисципліни, як «Арабська мова» і «Національні традиції».

Громадська діяльність

  • В Ісламському культурному центрі міста Київ 23 серпня 2015 відбувся «EAST FEST» — свято, задумане не просто як демонстрація різноманіття східних традицій, а й як ще одна ланка, що об’єднує громадян нашої країни.
  • 19 грудня 2015 року в Ісламському культурному центрі Києва проведено конкурс читців Корану з України, держав пострадянського простору, близького та далекого зарубіжжя. Конкурс зібрав 56 учасників з усіх куточків України, також один конкурсант прибув з Криму і один — з окупованої частини Донбасу[1].
  • Протягом 20-24 липня столиця приймала вже четверту Міжнародну ісламознавчу школу. Цього року організатори від Українського центру ісламознавчих досліджень та Всеукраїнської Асоціації громадських організацій «Альраід» спільно з ДУМУ «Умма» вирішили присвятити її найактуальнішим проблемам. П’ять робочих днів стосувались сучасних тенденцій – пошуку ідентичності, діалогу, вирішення конфліктів та екстремізму. [2]
  • У приміщенні Ісламського культурного центру м. Києва активістки громадської жіночої мусульманської організації «Мар’ям» у суботу, 26 грудня 2016 року, провели День української культури. Гості були ознайомлені з українськими традиціями, зокрема гендерними: роллю і місцем жінки в українському суспільстві як сьогодні, так і в історичній ретроспективі, традиціями, які визначають життя дівчинки від народження до заміжжя і материнства. Після частування халяльними стравами української кухні, які приготували активістки «Мар’ям», всі охочі могли стати учасниками майстер-класу з петриківського розпису.[3]
  • 5 грудня 2016 року уповноважений представник центру підписав Хартію мусульман України.[4]

Примітки

  1. Конкурс читців Корану. http://atr.ua. Телеканал АТR. Архів оригіналу за 4 березня 2016. Процитовано 22 грудня 2015 р..
  2. Калениченко, Тетяна. четверта Міжнародна ісламознавча школа. http://risu.org.ua. Релігійно-інформаційна служба України. Процитовано 1 серпня 2015 р..
  3. Український день в Ісламському культурному центрі Києва. http://islam.in.ua. Іслам в Україні. Процитовано 16 січня 2016 р..
  4. Мусульманські організації України підписали спільну хартію. Укрінформ. 5 грудня 2016. Процитовано 31 травня 2017.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.