Історіографічні дослідження в Україні

«Історіографічні дослідження в Україні» ("Історіографічні дослідження в Українській РСР") – історіографічний неперіодичний збірник наукових праць. Видається з 1997 як продовження щорічника "Історіографічні дослідження в Українській РСР", що виходив протягом 1968–73 в Ін-ті історії АН УРСР (нині Інститут історії України НАН України) і був заснований за ініціативою Ф.Шевченка. 1-й та 2-й випуски "Історіографічних досліджень в Українській РСР" (Київ, 1968–69, тираж 850 та 600 прим.) опубл. за редакцією Ф.Шевченка, 3-й–5-й (Київ, 1970–72, тираж – 600, 800 та 1600 прим.) – І.Гуржія, 6-й (Київ, 1973, тираж 800 прим.) – П.Калениченка. Друкувалися розвідки та матеріали учених І.Гуржія, Я.Дзири, Я.Калакури, П.Калениченка, Л.Коваленко (див. Л.Коваленко-Маняк), Н.Комаренко, М.Котляра, Ю.Мицика, В.Панібудьласки, А.Санцевича, В.Сарбея, Г.Сергієнка, Ф.Шевченка та ін. Видавався обсягом від 14,5 до 19 друкованих аркушів. З 5-го випуску була впроваджена практика вилучення статей, зокрема, Ф.Шевченка, О.Апанович, Я.Дзири. Наклад 6-го випуску був майже повністю знищений за вказівкою кер-ва КПУ.

Історіографічні дослідження в Україні
Дата створення / заснування 1968
Держава Україна
Назва Історіографічні дослідження в Україні
Історіографічні дослідження в Українській РСР
Головний предмет твору історіографія
Місце публікації Київ
Мова твору або назви українська
Дата публікації 1968
Пов'язана категорія Категорія:Історіографія в Україні
Частково збігається з історіографія в СРСРd

"І.д. в У." видаються у вигляді спец. випусків, присвячених відомим ученим, та збірників наукових праць: вип. 7 (Київ, 1997) – пам'яті чл.-кор. НАН України Ф.Шевченка (відп. ред. Ю.Пінчук); вип. 8 (Київ, 1998) – на пошану д-ра істор. н. Ю.Пінчука (відп. ред. О.Реєнт); вип. 9 (Київ, 1999) – пам'яті д-ра істор. н., проф. В.Сарбея (відп. ред. В.Смолій); вип. 10 (Київ, 2000; об'єднаний випуск з наук. збірником "Спеціальні історичні дисципліни: питання теорії та методики") – на пошану акад. НАН України В.Смолія (відп. редактори М.Дмитрієнко, Ю.Пінчук); вип. 11 (Київ, 2002) – на пошану д-ра істор. н. Р.Симоненка (відп. ред. Ю.Пінчук); вип. 12 (Київ, 2003) – "Визначні постаті української історіографії ХIХ–ХХ ст." (відп. ред. Ю.Пінчук); вип. 13 (Київ, 2003) – на пошану д-ра істор. н. П.Калениченка (відп. ред. Ю.Пінчук); вип. 14 (Київ, 2004) – збірник наук. праць з проблем біоісторіографії, проблемної, регіональної та інституціональної історіографії тощо (відп. ред. Ю.Пінчук); вип. 15 (Київ, 2005) – "Визначні постаті української історіографії XIX–XX ст." (відп. ред. Ю.Пінчук); вип. 16 (Київ, 2005) – "Михайло Максимович і українська історична наука: Матеріали круглого столу, проведеного в Інституті історії України НАН України 10 листопада 2004 р. з нагоди 200-річчя від дня народження М.О.Максимовича" (відп. ред. Ю.Пінчук). Від лютого 2003 "І.д. в У." зареєстровані в Держреєстрі як друкований засіб масової інформації. Видаються накладом від 100 до 300 прим. Друкуються розвідки з історії істор. науки, наук. т-в, інституцій та часописів, проблемної та регіональної історіографії, біоісторіографії, теорії та методології, суміжних галузей та дисциплін, а також статті, присвячені пам'яткам істор. думки, бібліографічні огляди та матеріали, рецензії. Статті та матеріали хронологічно охоплюють майже всі періоди укр. істор. думки.

Джерела та література

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.