Історія міста Катеринослава (видання)

«История города Екатеринослава» (укр. Історія міста Катеринослава) — видання українського історика Дмитра Яворницького, що розповідає про заснування та історію Катеринослава (нині Дніпро), а також про відомих діячів Російської імперії, які сприяли заселенню і розвитку Півдня України.

«Історія міста Катеринослава»
Обкладинка І-го видання
Автор Яворницький Дмитро Іванович
Назва мовою оригіналу История города Екатеринослава
Ілюстрації

В. С. Мороз

А. К. Фоменко
Дизайн обкладинки В. І. Хворост
Мова російська
Тема Iсторiя Днiпра
Жанр краєзнавство в Україні
Видано 1989
Сторінок 197
Наступний твір 1996

Це остання книга Яворницького на історичну тематику. Написана в останні роки його життя, коли він зазнавав гонінь. Тому він був змушений її написати російською мовою. Але, незважаючи на це, вона не була видана за його життя[1].

Вперше книга була надрукована у 1989 році у видавництві «Промінь» (Дніпро) (197 стор.). У 1996 році видавництво «Січ» з цього ж міста, випустило друге розширене видання (279 стор.)[2].

Написана у 1937 році, про що свідчить дата на останньому листі рукопису. Вона була написана під час підготовки до 150-річчя заснування міста. Книга стала першим твором, у якому історія міста подана найбільш повно. Вона написана як нарис в есеїстичному стилі, характерному для подібних видань кінця XIX – початку XX ст.[3]. Наукову цінність нарису складають документи, знайдені Яворницьким в архівах Катеринославської казенної палати та Катеринославської духовної консисторії[4].

Примітки

  1. Яна Тимошенко (24 грудня 2018). Дмитро Яворницький. "Козацький Батько" з Січеслава-Дніпра. Історична правда. Процитовано 26 липня 2020.
  2. Літописець козацтва (до 160-річчя від дня народження Д. І. Яворницького). Централізована система бібліотек для дітей м.Дніпро. Процитовано 26 липня 2020.
  3. Кавун М. Е. Невідома праця Д. І. Яворницького з історії Катеринослава (до питання про витоки авторської концепції урбогенезу) / ред. кол. : С. І. Світленко (відп. ред.) [та ін.]. // Наддніпрянська Україна: історичні процеси, події, постаті : [зб. наук. пр.].  2010. Вип. 8. С. 125-134. ISSN 978-966-551-327-8.
  4. Лучка Л.М. Книжкова спадщина Д.І. Яворницького у фондах наукової бібліотеки Дніпропетровського національного університету ім. О. Гончара // Вісник Дніпропетровського університету. Історія та археологія..  2016. Т. 24, № 1. С. 108–112.

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.