Автоматизація процесів магнітного збагачення руд

На будь-якій збагачувальній фабриці, що збагачує магнетитові руди, працює велика кількість різним чином включених магнітних сепараторів, які з метою спрощення конструкції не мають ніяких регулюючих органів. У зв'язку з цим практично не використовують для автоматичного регулювання магнітних сепараторів ні частоту обертання барабана, ні напруженість магнітного поля електромагнітних сепараторів.

Автоматизація процесів магнітного збагачення руд

Відомо, що істотним чинником магнітного розділення сильномагнітних руд є густина живлення, однак регулювати її шляхом подачі води в кожний окремий сепаратор досить складно через велику їх кількість. Дане питання можна було б вирішити стабілізацією густини зливу попередньої магнітної сепарації класифікуючого апарата або подачею додаткової води в початкову пульпу. У цьому випадку одна точка витрати води може істотно впливати на роботу цілої групи магнітних сепараторів. Однак стабілізація густини зливу класифікуючого апарата призводить до значних змін витрати твердої фази у зливі, а отже, до нестабільного режиму роботи магнітних сепараторів. Наприклад, при збільшенні крупності і погіршенні подрібнюваності початкової руди збільшується кількість пісків у класифікаторові, меншає подача свіжої руди в млин, отже, меншає кількість пульпи на зливі класифікатора, змінюється навантаження на магнітний сепаратор, що приводить до іншого перерозподілу між якістю і виходом проміжних продуктів магнітного сепаратора. Ще суттєвіше впливає на роботу магнітного сепаратора коливання вмісту магнітного заліза в початковій руді.

Труднощі, пов'язані з автоматичним управлінням процесом збагачення в розгорнених технологічних лініях, можна усунути, якщо визначити такі проміжні регульовані змінні, які були б тісно пов'язані з кінцевими показниками процесу збагачення і мали б досить невеликі запізнення відносно регулюючих впливів. Реалізація подібних схем автоматизації пов'язана з використанням обчислювальних машин.

При мокрому збагаченні слабкомагнітних руд застосовують переважно валкові сепаратори з сильним полем і нижньою подачею матеріалу. Тут раціонально застосовувати систему стабілізації рівня пульпи у ванні сепаратора. Зниження рівня приводить до зменшення ефективності розділення і втрати продуктивності сепаратора, а збільшення — до переливу пульпи з ванни.

Див. також

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.