Автоматична трансмісія

Автоматична коробка перемикання передач (також автоматична трансмісія, АКПП) — різновид коробки передач автомобілів, що забезпечує автоматичний (без прямої участі водія) вибір відповідного поточним умовам руху передавального числа, залежно від безлічі факторів[1].

Розріз гідротрансформаторної восьмиступеневої АКПП автомобіля Lexus.

Від механічної (МКПП) відрізняється автоматичним перемиканням передач і іншим принципом дії механічної частини, а саме використанням планетарних механізмів і гідромеханічного приводу замість чисто механічного у традиційній КПП. При цьому не рідкісні і конструкції, де гідротрансформатор працює зі звичайною дво- або тривальною коробкою передач. Таке рішення зустрічається набагато рідше, ніж поєднання з планетарної коробкою, але не є незвичайним: воно використовувалося на автобусах ЛіАЗ-677 і в ряді сучасних продуктів компанії ZF Friedrichshafen AG.

В останні десятиліття, поряд з класичними гідромеханічними автоматичними трансмісіями, пропонуються і різні варіанти автоматизованих механічних коробок передач з електронним управлінням і електромеханічними або електропневматичними виконавчими пристроями.

Конструкція Tiptronic має 5-ма передачами та функціонує виключно плавно і без будь-яких стрибків. При включеному автоматичному управлінні КПП функціонує як звичайна АКПП з додатковою системою DSP.[2]

Джерела

  1. Як вибрати автоматичну коробку перемикання передач.
  2. Все про автоматичній коробці передач.

Див. також

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.