Автоцивілка

Автоцивілка — поширена в Україні назва обов'язкового виду страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (ОСЦПВ).

Придбавши поліс Автоцивілки, водії транспортного засобу, в межах страхової суми, знімають з себе відповідальність за матеріальний збиток, якого можуть завдати життю і здоров'ю, а також майну потерпілих.

Страховим випадком визнається факт спричинення збитку життю, здоров'ю або майну третіх осіб в результаті дорожньо-транспортної пригоди, що трапилася з вини або з необережності водія застрахованого транспортного засобу.

Вартість поліса автоцивілки визначається Законом України «Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів»[1]. При розрахунку вартості поліса приймаються до уваги наступні чинники:

  • тип транспортного засобу (згідно технічного паспорта) і об'єм двигуна;
  • місце реєстрації транспортного засобу (адреса власника, що зазначена в тех. паспорті);
  • стаж водія (в більшості компаній не враховується);
  • наявність чи відсутність страхових випадків;
  • сфера використання;
  • термін дії договору.

Вартість поліса автоцивілки постійно змінюється, оскільки страхові компанії регулярно переглядають їх ціни та наповненість страхових програм.

Водій має змогу заощадити шляхом придбання полісу онлайн за допомогою агрегаторів цін і пропозицій (маркетплейсів). Таким чином можна:

  • оцінити увесь ринок страхових пропозицій, охопивши усіх його представників;
  • порівняти складові різних страхових програм;
  • заощадити сукупно аж до 40% (це стає можливим завдяки тому, що на законодавчому рівні страховикам дозволено знижувати ставки на онлайн-страхування в межах 10%; у такий спосіб держава заохочує до діджиталізації; також, купуючи онлайн, водій не сплачує комісію агента, яка зазвичай вже є складовою ціни при купівлі паперового бланка).

Розмір страхової суми, у межах якої проводитимуться виплати, встановлюється згідно з чинним законодавством, та складає:

  • З 21.09.2019 року ліміт складає 260 000 грн. — за шкоду, заподіяну життю і здоров'ю на одного потерпілого, незалежно від кількості потерпілих (до цього 200тис. гривень);
  • З 21.09.2019 року ліміт складає 130 000 грн. — за шкоду, заподіяну майну на одного потерпілого, але не більше 650 000 грн. на одну страхову подію (до цього страхова сума складала 100 тис. гривень).

9 квітня 2019 року Нацкомісія видала розпорядження № 538, що ліміти страхових виплат за полісами страхування зростуть на 30 %. Розпорядження про підвищення максимальних виплат з боку страхових компаній як відшкодування шкоди, завданої майну потерпілого у ДТП, з попередніх 100 тис. грн. до 130 тис. грн., а здоров'ю та життю — з 200 тис. грн. до 260 тис. грн[2].

З травня 2020 року страховий поліс для авто (автоцивілка) доступний для автовласників у додатку державних онлайн-послуг «Дія». Для відображення документа треба оновити додаток до версії 1.7.2[3].

Див. також

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.