Авіасвіт-XXI

«АВІАСВІТ-XXI» — український аерокосмічний салон. Відбувається раз на 2 роки на території аеродрому «Київ-Антонов» (м. Гостомель).

Логотип аерокосмічного салону «АВІАСВІТ-XXI»

На салоні демонструються сучасні зразки авіакосмічної техніки, вузлів і компонентів устаткування для аеропортів та відповідних послуг, технологічних процесів, устаткування і матеріалів для наукоємного машинобудування. У 2014 році захід проходитиме у Міжнародному виставковому центрі.

Під час проведення відбуваються:

  • науково-практичні конференції і семінари з актуальної авіакосмічної тематики, проблем наукоємного машинобудування;
  • проводяться ділові зустрічі та «круглі столи» за участю керівників і представників державних, комерційних структур, наукових установ України і зарубіжних держав;
  • демонстраційні польоти авіатехніки і літальних апаратів, прес-конференції для журналістів, презентації фірм-учасниць, шоу-програми;
  • експозиція підприємств, авіаційне шоу з показовими польотами авіації, планерів та інших повітряних апаратів, прес-конференції і презентації фірм, екскурсії, ділова і культурна програми.
  • науково-технічні симпозіуми і конференції, семінари і творчі дискусії, на яких визначаються тенденції і шляхи розвитку авіації і космонавтики в XXI столітті.

У рамках роботи виставки демонструються сучасні зразки техніки і технології, ретро-авіатехника і діючі моделі літаків.

Салон — це можливість надати найдостовірнішу інформацію для зарубіжних партнерів про українських виробників та споживачів, а також унікальна можливість продемонструвати можливості власної техніки іноземним виробникам.

Організація

Організатори Салону:

Філософія салону

Авіакосмічна промисловість України — одна з найбільш високотехнологічних галузей вітчизняної індустрії, яка концентрує у собі передові досягнення науки і техніки. Завдяки досвіду фахівців, використанню новітніх технологій і сучасному устаткуванню Україна здатна забезпечити розробку і виробництво літаків, ракет-носіїв, космічних апаратів, авіаційних і ракетних двигунів, радіоелектронного устаткування.

Доказом цього стало створення сучасного середнього транспортного літака Ан-70, близькомагістрального пасажирського літака нового покоління Ан-140, ракети-носія «Зеніт-3SL» для виведення на космічні орбіти супутників за міжнародним проектом «Морський старт». Українські літаки «малої авіації» і повітряні кулі широко використовуються у сільському господарстві, геодезії, гідрометеорології, контролі за станом навколишнього середовища. На території України зараз функціонує 36 аеропортів. Лайнери українських авіакомпаній виконують рейси в 35 країн світу за 105 маршрутам, швидкими темпами розвиваються міжнародні вантажні авіаперевезення.

Мета організації

Основна мета виставки — розширення коопераційних зв'язків між підприємствами авіакосмічної галузі, просування вітчизняної техніки на світовий ринок, популяризація авіації у широкої публіки.

Це пропаганда і самої держави, і прославляння обдарованого народу. В перспективі підготовка і проведення вітчизняної виставки має створення українського IDEX чи Le Bourget. Сьогодні один з пріоритетних напрямів розвитку економіки — це реалізація науково-технічних програм і проектів у галузі наукоємного машинобудування, забезпечення внутрішнього ринку конкурентоздатними технологіями, устаткуванням та інструментами; нарощування експортного потенціалу. Це обумовлює проведення в Україні авіакосмічних салонів з залученням провідних підприємств і наукових установ авіакосмічної і машинобудівної галузей з різних країн світу.

Тематичні розділи Салону

  • Літальні апарати всіх типів та призначень, їх обслуговування та будування
  • Ракетні системи, космічні апарати та космічні технології
  • Авіаційні та ракетні двигуни
  • Паливно-мастильні матеріали та технічні рідини
  • Бортове та наземне обладнання для літальних апаратів
  • Системи навігації та управління польотом
  • Системи рятування та життєзабезпечення
  • Обслуговування аеропортів, терміналів, авіаперевезення
  • Авіаційні технології та матеріали
  • Авіаційне озброєння
  • Комплекси ракетного озброєння
  • Системи протиповітряної оборони та безпеки
  • Озброєння та військова техніка сухопутніх військ та ВМФ
  • Технології та системи зв'язку
  • Комп'ютерні технології
  • Конверсійні високі технології
  • Утилізація авіаційної, ракетної техніки та боєприпасів
  • Ремонт, модернізація та технічне обслуговування авіаційної техніки
  • Обладнання та інструменти для літакобудування, ракетних систем, космічних апаратів і для наукоємного машинобудування
  • Підготовка та перепідготовка спеціалістів
  • Медицина для екіпажу та пасажирів літальних апаратів
  • Льотні клуби та школи, авіамоделізм
  • Автомобільна техніка
  • Фінансові послуги, лізинг, страхування, логістика

Завдання

Основне завдання салону — показ досягнень творців та виробників авіаційно-космічної техніки, створення умов для їх просування на світовий ринок, розвиток міжнародного співробітництва у реалізації крупних авіаційних і космічних проектів.

Особливість Салону — акцентоване демонстрування досягнень авіаційної техніки у галузі транспортної авіації, літаків, спеціалізованих на перевезенні вантажу від малих до рекордних за вагою, конвертуємих з пасажирських у вантажні, протипожежні, санітарні тощо; широка можливість для демонстрування натурних зразків літальних апаратів і гелікоптерів.

«АВІАСВІТ-XXI» дає можливість усім категоріям заінтересованих осіб не тільки ознайомитися з сучасними зразками авіаційної, ракетно-космічної техніки, а й забезпечити свою участь у поставках комплектуючих для літаків, ракетно-космічних систем, найновішого бортового обладнання, матеріалів та технологічних процесів для наукоємного машинобудування. Участь у салоні «АВІАСВІТ-XXI» — унікальна можливість розпочати або розвивати співпрацю у кооперованому виробництві авіаційної техніки разом з українськими підприємствами, продукція яких має стабільний попит на світовому ринку. Це стосується і участі іноземних партнерів у технологічному оновленні виробництва в Україні.

Результати проведення

Міжнародний авіаційно-космічний салон «АВІАСВІТ-ХХІ»
№ п/пДатаКраїнЕкспонентівПредставлено ЛАВідвідувачівПодії
1 19998 [1]63 [1]
7 30.09-04.10.201032 [2]295 [2]>500.000 [2]
8 27.09-01.10.201235 [1]304 [1]84 [3]Встановлено рекорд висоти підйому вертольота типу Мі-8МСБ до висоти 8200 метрів[4].
9 24.09-27.09.2014 [5]75Проводиться спільно з ХІ Міжнародною спеціалізованою виставкою "Зброя та безпека-2014"
10 11.10-14.10.2016 [6]Проводиться спільно з ХІІІ Міжнародною спеціалізованою виставкою «Зброя та безпека – 2016»

2010

У 2010 році авіасалон проводився з 30 вересня по 4 жовтня. На авіасалоні було оголошено про чергові плани ДК «Антонов» — побудувати 92 літаки Ан-148 і Ан-158 в 20112015 рр.. Зокрема, в 2011 р. має бути зібрано 9 машин, в 2012 р. темпи збільшаться до 15 машин, в 2013 р. — до 20 і в 2014 і 2015 рр.. має бути створено по 24 літака. Це тільки плани по українській збірці. На Воронезькому авіазаводі (ВАЛТ) РФ планується зібрати в 2011 р. 18 літаків, в 2012 р. — 24, в 2013 і 2014 рр.. — по 36 літаків.

На Ан-158 вже укладені контракти на поставку 20 літаків в РФ, а також є опціони (попередні замовлення) на постачання 5 літаків на внутрішній ринок, 6 — на Кубу, 12 — у РФ, 64 — у Іран. За Ан-148 ситуація ще оптимістичніша — вже укладено контракти на поставку 93 машин, 6 з яких залишаться в Україні, 78 відлетять до РФ, 2 — до М'янми, 7 — у Казахстан. Якщо перейти до конкретних контрактами, то в ході авіасалону був підписаний меморандум про постачання 6 літаків сімейства Ан-148/158/168 в VIP-версії для державної авіакомпанії «Україна». Раніше в КБ «Антонова» вже анонсували підписання даного контракту в квітні 2010 року, але поки підписали тільки проміжний меморандум, коли почнуться поставки — невідомо.

Експерти це пов'язують зі складностями в самій держкорпорації при виробництві Ан-148 і інших машин сімейства. Поки що темпи виробництва знаходяться на рівні кількох одиниць на рік. Це підтверджує інформація альянсу українських авіакомпаній на чолі з «АероСвітом» про те, що парк Ан-148 альянсу до кінця 2011 р. збільшиться з сьогоднішніх 2 до 7 машин. Раніше говорилося про 10 Ан-148 до 2011 р.

Крім того, ДП «Антонов» і ДП "Лізингтехтранс" підписали «Протокол про наміри» на закупівлю лізинговою компанією ще десяти літаків Ан-148 для інших українських і зарубіжних компаній.

Ще один перспективний контракт був підписаний в ході авіасалону з Іраном. Його представники заявили про бажання купити як мінімум 30 літаків Ан-158 і приблизно стільки ж зібрати на своєму заводі в Ісфахані.

Див. також

Джерела


This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.