Агенція з охорони довкілля США

Агенція з охорони довкілля США (англ. U.S. Environmental Protection Agency; EPA, USEPA), Управління з охорони довкілля США — управління в федеральному уряді США, яке було створене з метою захисту здоров'я людини та довкілля шляхом написання і виконання правил, заснованих на законах, прийнятих Конгресом США.[5] EPA було запропоновано президентом Річардом Ніксоном і почало свою роботу 2 грудня 1970 року. Агентство очолює Адміністратор, який призначається президентом США і схвалюється Конгресом. В даний час адміністратором є Майкл Ріган.

US Environmental Protection Agency
Управління з охорони довкілля США
Логотип Агенції
Абревіатура англ. EPA
Тип незалежне агентство уряду СШАd
екологічна організація
організація
Засновник Річард Ніксон
Засновано 2 грудня 1970
Країна  США[1]
Штаб-квартира William Jefferson Clinton Federal Buildingd і Вашингтон
38°53′45″ пн. ш. 77°01′51″ зх. д.
Членство ORCID[2] і Центр для наукових бібліотекd[3]
Офіс голови Administrator of the Environmental Protection Agencyd
Адміністратор Майкл Ріган
Материнська
організація
Федеральний уряд США
Дочірня(і)
організація(ї)
Office of Air and Radiationd
Environmental Protection Agency Office of the Inspector Generald
Бюджет $8.682 млрд (2011)[4]
Штат працівників 17,359 (2011)[4]
Вебсайт www.epa.gov

 Агенція з охорони довкілля США у Вікісховищі

Агенція має свою штаб-квартиру у Вашингтоні та регіональні відділення для кожного з десяти регіонів, і 27 лабораторій. Агентство займається екологічною оцінкою, дослідженнями, освітою та несе відповідальність за дотримання національних стандартів, а також працює з промисловістю в різних програмах по запобіганню забруднення і збереження енергії.

Агенція налічує близько 17000 штатних співробітників.[6] Більше половини співробітників це інженери, вчені і фахівці-екологи.

Управління з охорони довкілля США разом із Міністерство енергетики США у 1992 році започаткувало програму Energy Star, яка надає інформацію про енергоспоживання продуктів і пристроїв, використовуючи стандартизовані методи. Емблеми ENERGY STAR активно використовуються на Внутрішньому ринку Європейського Союзу та ринках інших країн.

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.