Energy Star

Energy Star — міжнародний стандарт енергоефективності споживчих товарів.

Energy Star
англ. ENERGY STAR®
Тип знак відповідності
Засновано 1992
energystar.gov(англ.)
 Energy Star у Вікісховищі

Вперше був прийнятий в США, на основі державної програми, в 1992. Пізніше до програми приєдналися Австралія, Канада, Японія, Нова Зеландія, Тайвань і Європейський союз.

Мається на увазі, що пристрої, які мають логотип Energy Star, мають середнє енергоспоживання на 20-30 % менше своїх аналогів рівній функціональності. Однак вимоги стандарту в ряді випадків визначені нестрого, результатом цього стало прийняття нової лінійки стандартів TCO.

Історія

Програма Energy Star була створена в 1992 році Агентством з охорони навколишнього середовища США (Управління з охорони довкілля США, EPA(АООС)) в спробі скоротити споживання енергії та викиду парникових газів від електростанцій. Програма була розроблена Джоном С. Хоффманом, який є творцем програми по збереженню природи в АООС, і підтримується Кеті Зої і Брайаном Джонсоном. Програма була створена з метою стати частиною ряду добровільних програм, таких як Green Lights і Methane Programs, що сприяють скороченню викидів парникових газів та зменшення швидкості розвитку глобального потепління.

Спочатку компанія існувала в якості добровільної сертифікації, спрямованої на виявлення та заохочення енергоефективної продукції, Energy Star так само став позначати своїми наклейками комп'ютерну продукцію (монітори та ін.). В 1995 рік у програма була значно розширена, створивши наклейки для систем опалення і охолодження житлових (нових) будинків.

У 2006 році більш ніж 40 тис. Продуктів, сертифікованих Energy Star, були доступні в широкому продажі, включаючи велику техніку, офісне обладнання, освітлення, побутову техніку та багато іншого. Крім того, наклейку Energy Star можна було також знайти на нових будинках (було сертифіковано близько 12 % нового житла в США), торгових і промислових будівлях.

Програма Energy Star сприяла поширенню світлодіодних світлофорів, економічного флуоресцентного освітлення, а також економного в енергоспоживанні офісного обладнання. EPA розрахувала, що тільки в 2006 році вона заощадила близько 14 млрд дол. В енергетичних витратах.

У 2008 році АООС анонсувало програму Green Power Partnership, яка була розроблена з метою сприяння та заохочення досягнень у використанні поновлюваних джерел енергії.

Критика

17 грудня 2008 року Управління генерального інспектора АООС опублікувало свою доповідь за програмою Energy Star. Перевірка Генерального інспектора виявила, що заяви з приводу скорочення викидів парникових газів були неточні і засновані на помилкових даних. Крім того, виявилося, що дані про економії енергії за допомогою програми Energy Star були ненадійні, і що багато розхвалені вигоди не можуть бути перевірені: «Недоліки включають відсутність якісного аналізу зібраних даних; покладаються на оцінки, прогнози та неперевірених третє відзвітувалися учасників», був зроблений висновок в доповіді.

Див. також

Примітки

    Посилання

    This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.