Аеророзвідка (підрозділ)

Аеророзвідка — український бойовий підрозділ, веде спостереження за силами противника за допомогою безпілотних літальних апаратів та комплексів відеоспостереження. Його створили волонтери Ярослав Гончар, Володимир Кочетков-Сукач, Натан Хазін та Дмитро Лісенбарт.

Аеророзвідка
Нарукавний знак підрозділу
Засновано 2014
Країна  Україна
Належність  Збройні сили
Вебсайт bpla.in.ua

Медіафайли на Вікісховищі

За данимим Аеророзвідки, у системі НАТО українській «Аеророзвідці» відповідають підрозділи C4ISR. За даними на листопад 2017 року, «Аеророзвідка» цілодобово показує он-лайн три чверті фронту відеокамерами, котрі взаємодіють в одній системі, і це значно збільшує ефективність військових операцій, зокрема — роботи артилерії.

Історія

Натан Хазін, в минулому очільник Єврейської сотні Майдану, боєць першої групи «Азова», ще на початку кримської окупації почав шукати можливості для технічного озброєння української армії, в чому була тоді жорстка необхідність. Після невдалої поїздки до Ізраїлю, який відмовив волонтерам у допомозі, Натан Хазін звернувся до свого товариша по Майдану Олега, котрий робив панорамні зйомки з безпілотника DJI Phantom. Його кліп «Україна очима безпілотника» набрав понад мільйон переглядів на YouTube. Саме з цього «Фантома», подарованого волонтерам, і почалася Аеророзвідка. Сам термін ввели в обіг його засновники Ярослав Гончар, Володимир Кочетков-Сукач і Натан Хазін, — до того в Україні існував термін «аерофотозйомка».[1]

9 лютого 2015 року у Донецьку стався потужний вибух. Представники Аеророзвідки повідомили, що вони були корегувальниками цього удару.[2]

Примітки

  1. bpla.in.ua. Підтримай аеророзвідку. bpla.in.ua. Архів оригіналу за 27 листопада 2017. Процитовано 14 листопада 2017.
  2. Українська аеророзвідка зізналася, що "доклала руку" до надпотужного вибуху у Донецьку. ТСН.ua (укр.). 9 лютого 2015. Процитовано 14 листопада 2017.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.