Азеотропія
Азеотропія (рос. азеотpопия, англ. azeotropy) — явище, що полягає у тому, що склад рiдини, яка є сумішшю, та її пари при температурі кипіння за даного тиску є однаковим, внаслідок чого така рідина переганяється без зміни свого складу.
Азеотропна сушка (англ. azeotropic drying) — метод видалення води з речовин при температурах нижче від 100 °С, здійснюється з додаванням другої рідини, яка утворює азеотроп з водою, що переганяється нижче температури кипіння води.
Азеотpопна точка (англ. azeotropic point) — точка на фазовiй дiаграмi, що вiдповiдає складовi та температурi кипiння азеотропу чи складовi та пружностi пари азеотропу.
Див. також
Література
- Глосарій термінів з хімії / уклад. Й. Опейда, О. Швайка ; Ін-т фізико-органічної хімії та вуглехімії ім. Л. М. Литвиненка НАН України, Донецький національний університет. — Дон. : Вебер, 2008. — 738 с. — ISBN 978-966-335-206-0.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.