Інститут фізико-органічної хімії та вуглехімії імені Л. М. Литвиненка НАН України

Інститут фізико-органічної хімії та вуглехімії імені Л. М. Литвиненка НАН України (ІНФОВ НАН України) науково-дослідний інститут[1].

Інститут фізико-органічної хімії та вуглехімії імені Л. М. Литвиненка НАН України (ІНФОВ НАН України)
Основні дані
Засновано 1975 р.
Адреса вул. Харківське шосе, 50, м. Київ, Україна, 02160

Історія

Барельєф фундатора Інституту Леоніда Михайловича Литвиненка в приміщенні ІНФОВ.

Організація інституту була розпочата з 1964 року Леонідом Михайловичем Литвиненком, за дорученням Президії АН УРСР як сектор хімії при Харківського фізико-технічного інституту низьких температур АН УРСР. Керівником першої лабораторії тонкого органічного синтезу був призначений Євген Володимирович Титов. 1 жовтня 1964 року лабораторія почала свою діяльність з наукових досліджень, придбання обладнання, реактивів та підготовки до переїзду в Донецьк. У кінці 1965 року було створено ще 5 лабораторій, які Постановою Президії АН УРСР № 13 від 21 січня 1966 р. було перетворено в Сектор хімії ФТІ (керівником призначено Є.В. Титова), а трохи пізніше – в Донецьке відділення фізико-органічної хімії Інституту фізичної хімії ім. Л.В. Писаржевского АН УРСР (керівник Є.В. Титов). З 1 січня 1968 р. керівником ДВФОХ був призначений академік Л.М. Литвиненко[2].

12 червня 1975 року на базі Донецького відділення Інституту фізичної хімії було утворено Інститут фізико-органічної хімії та вуглехімії АН УРСР. У 1990 році інституту присвоєно ім'я організатора і першого директора академіка АН УРСР Л. М. Литвиненка.

Інститут розташовувався в Донецьку. Після російської збройної агресії на сході України був переміщений до Києва і, частково, до Львова.[3]

Напрямки діяльності

Основні напрями наукової діяльності:

Відомий рядом фундаментальних розробок у галузі вуглехімії, зокрема надмолекулярної структури вугілля, окиснення та самозаймання твердого палива, висококонцентрованих водовугільних суспензій, термопереробки вугілля після його імпрегнування та ін. Періодично видає збірники наукових праць, в яких подаються результати новітніх досліджень у галузі вуглехімії.

Директор Попов Анатолій Федорович.

Науковці

Див. також

Примітки

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.