Альфа (флорбольний клуб)

Флорбольний клуб «Альфа» (англ. Floorball club «Alfa») — український флорбольний клуб з Ужгорода. Дата заснування — 9 квітня 2014 року.

Флорбольний клуб «Альфа»
Повна назваГО «Флорбольний клуб «Альфа»
Коротка назва ФлК «Альфа»
Засновано 9 квітня 2014
Населений пункт Ужгород, Україна
Стадіон
Президент Мільо Ференц
Ліга Перша ліга
Домашня
Виїзна

Історія

Група ініціативних волонтерів християнської організації (Мільо Ференц та Онищук Олександр) починаючи з 2007 року проводили в навчальних закладах міста Ужгород превентивні заходи (інтерактивні заняття про шкідливі звички і навички безпечної поведінки). В 2014 році, з метою урізноманітнення своєї діяльності, вони вирішили провести спортивний захід для того, щоб мотивувати молоде покоління вести здоровий спосіб життя. В планах не було створювати спортивний клуб, чи ще щось в цьому роді, просто бажали провести разово спортивний захід. Коли повстав вибір виду спорту вони обрали флорбол, адже вважали, що це щось новеньке і учням школи може сподобатись це. Про флорбол вони знали давно, коли інвентар їм був подарований їхнім товаришем, який вони використовували під час акцій в місті та таборах. Спортивну акцію назначили на 9 квітня 2014 року в УЗОШ№ 6 ім. Гренджі-Донського. Після цього розпочались регулярні тренування.

На свої перші ігри команда виїхала 23 травня 2015 року до Львову.

В грудні 2015 році була створена Громадська організація "Флорбольний клуб «Альфа».

Починаючи з 2016 року до клубу приїжджали досвідчені тренери з Україні та закордону, які ділились досвідом.

Структура

Клуб має колегіальний стиль керівництва.

Побудована структура на основі рівноправності всіх членів клубу, самоврядності, законності, відкритості, активної участі членів клубу у вирішенні всіх питань його діяльності.

Найвищий керівний орган клубу це Загальні збори. Туди входять всі члени клубу. Загальні збори компетентні вирішувати будь-які питання, саме вони є тими, хто управляє всім у клубі.

Для того, аби не збирати постійно декілька десятків людей по кожному питанню, яке виникає в клубі, Загальні збори обирають з поміж членів клубу Правління клубу і Президента клубу, яким надають певні повноваження у вирішення питань, які стосуються життєдіяльності клубу.

У свою ж чергу Правління клубу, для ефективної роботи, ділить секторально всі напрямки діяльності клубу та організовує Комітети клубу (до прикладу Тренерський комітет, Медіа комітет…), які сприяють роботі клубу в тому чи іншому напрямку.

У випадку необхідності Правління клубу може наймати Найманих працівників, які можуть бути не з числа членів клубу, які будуть виконувати необхідну для клубу роботу.

Паралельно з Правлінням клубу, Загальні збори обирають Контрольно-ревізійну комісію з числа членів клубу, які не входять в правління клубу. КРК виконує наглядову функцію, здійснює фінансовий контроль за діяльністю Правління Клубу, перевіряє фінансово-господарську діяльність Клубу. КРК підпорядковується тільки Загальним зборам і може залучати зовнішні фірми для аудиту.

Членство

Клуб це спільнота людей, які об'єднані на основі спільності, подібності, близькості інтересів занять. Завдяки клубу кожен його член може реалізувати свій потенціал, свої таланти в тій сфері, в якій він зацікавлений, в даному випадку — флорбол. Завдяки клубу гравці можуть грати, тренери — тренувати, рефері — судити, управлінці — управляти, дизайнери — творити і т. д. т.п. І все це вони можуть робити в тій сфері, що не дає їм спокою — флорболі. Але для того, щоб ця спільнота ефективно існувала необхідно визначити чіткі правила по яким вона «житиме», статут клубу, а ті хто, взяли на себе зобов'язання жити по цим правилам відокремити від інших, давши їм статус — Член клубу. Ось тому існує фіксоване членство в клубі, щоб знати хто готовий нести відповідальність за творення клубу, а також реалізовувати свої права в контексті клубу, користуватись всіма перевагами клубу.

Методика

Методика тренування спортсменів ґрунтується на основі робіт: Rainer Martens «Successful Coaching»; Еміль Перссон та Йоке Боот «Флорбол: модель розвитку»; Джефф Дюк «Тренер».

Християнство

Клуб розпочинався, як частина спортивного служіння церкви. Євангельська церква «Нова надія» є головним меценатом клубу, в той же час, більша частина колективу клубу є членами Євангельської церкви «Нова надія». Клуб не боронить бажаючим ділитись своєю вірою, якщо воно відбувається в позатренувальний час або ж на це надали згоду всі гравці. Також клуб має в колективі Спортивного капелана, який, за бажанням гравців, може надавати їм відповідні консультації.

В той самий час клуб відкритий до представників інших релігій, віросповідання не впливає на участь гравця в тренувальному та змагальному процесі.

Керівництво

Керівництво клубу (Президент та правління) обирається тільки шляхом голосування членів клубу, обрання відбувається терміном на 2 роки(наступні вибори Президента та Правління клубу в 2020 році).

№ПП Посада Прізвище та ім'я Роки
1 Президент клубу Мільо Ференц 2014 — …
2 Член Правління клубу Онищук Олександр 2014 — …
3 Член Правління клубу Матоляк Олександр 2014 — …
4 Член Правління клубу Шапочка Ростислав 2018 — …
5 Член Правління клубу Булеца Михайло 2018 — …

Гімн

Слова та музика Ярослав Вайда

В нас є спільна ціль, одна мета

Вірні друзі і командна гра.

Разом вперед — це наша сила.

Єдині в грі, єдині ми завжди.

Ти пам'ятай, що тут ти не один.

Разом вперед, розправивши крила.

У серці є віра і надія нова,

Тож кожна наша мрія неодмінно близька.

Альфа вперед! Альфа вперед! Альфа вперед!

У перемозі ми живем!

Альфа вперед! Альфа вперед! Альфа вперед!

У перемозі ми живем!

Відкинь вагання і свої страхи.

На краще світ змянити зможем ми.

Разом вперед — це перемога.

У серці є віра і надія нова,

Тож кожна наша мрія неодмінно близька.

Альфа вперед! Альфа вперед! Альфа вперед!

У перемозі ми живем!

Альфа вперед! Альфа вперед! Альфа вперед!

У перемозі ми живем!

Логотип

Дизайнер Олександр Галишич

Логотип ФлК «Альфа» розміщується тільки на білому фоні. На задньому плані знаходиться ромб чорного кольору(0C0C17), перед ромбом розміщені дві ключки, що розвернуті в ліву та праву сторону, що перетинаються в центрі ромбу, також чорного кольору. На передньому плані розміщена англійська буква «А» зеленого кольору(8EC13E; 437D3B; 00FF00), із засічками. Під об'єктами розміщена назва клубу англійською мовою «ALFA», під нею абревіатура клубу англійською мовою «FLC» та дата заснування клубу «SINCE 2014», всі надписи чорного кольору(0C0C17).


Членство в федераціях та об'єднаннях

Клуб є членом:

  1. Закарпатської обласної федерації флорболу
  2. Української федерації флорболу

Посилання

ЗМІ про клуб

Інтернет-видання:

  1. https://zakarpattya.net.ua/News/163439-Vpershe-v-istorii-Zakarpattia-florbolnyi-klub-ie-uchasnykom-chempionatu-Ukrainy-z-florbolu-FOTO
  2. https://pershij.com.ua/na-zakarpatti-vidbuvsya-oblasniy-turn/
  3. http://sport.ko.net.ua/?p=4424
  4. https://web.archive.org/web/20180821031703/https://obolok.com.ua/?p=5583
  5. https://prozahid.com/content-25498.html

Відео:

  1. http://uzhinform.com/golovne/florbol-zbiraye-prixilnikiv-na-zakarpatti.html
  2. https://web.archive.org/web/20180820235030/http://tysa1.tv/?p=39961

Друковані видання:

  1. Стаття «Знайомтеся — ужгородський флорбольний клуб „Альфа“», газета «Карпатський об'єктив», № 3 (183) від 26 січня 2017 року
  2. Стаття «Видовище на підлозі», журнал «Унікум», № 17, 2019 р.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.