Альфонс Джеймс де Ротшильд

Альфонс Джеймс де Ротшильд, барон (англ. Alphonse James de Rothschild; 18271905) — французький фінансист, власник виноградників, меценат, представник французької гілки Ротшильдів.

Альфонс Джеймс де Ротшильд
фр. Alphonse de Rothschild
Народився 1 лютого 1827(1827-02-01)[1][2][3]
Париж, Франція
Помер 26 травня 1905(1905-05-26)[1][4][…] (78 років)
I округ Парижа, Париж, Франція
Країна  Франція
 Австро-Угорщина
Діяльність колекціонер мистецтва, фінансист
Галузь виноградарство
Знання мов французька[1]
Членство Академія красних мистецтв Франції, Société de l’histoire de Franced, Jockey-Club de Parisd і Спілка залізничних шляхівd
Титул барон
Посада Q21334517?, президент, Q51638423? і президент
Конфесія юдаїзм
Рід Ротшильди
Батько Джеймс Маєр Ротшильдd
Мати Бетті Ротшильдd
Брати, сестри Шарлотта Ротшильдd, Густав Самуель Ротшильдd, Едмон де Ротшильд і Саломон Ротшильдd
У шлюбі з Leonora de Rothschildd
Діти Édouard Alphonse James de Rothschildd, Беатріс Ефруссі де Ротшильдd і Bettina Caroline de Rothschildd
Нагороди

Біографія

Народився 1 лютого 1827 року у Парижі. Найстарший син у сім*ї.

Його матір'ю була Бетті де Ротшильд (1805–1886), дочка Саломона Майєра фон Ротшильда з австрійської гілки сім'ї. Альфонс отримав освіту, щоб зайняти його місце на чолі банку de Rothschild Frères, навчаючись в інших банківських будинках Ротшильдів в Європі. У Франції він незабаром став головною силою у фінансовому світі, і в 1855 році був призначений регентом Банку де Франс, який обіймав до кінця свого життя.

У 1857 році Альфонс де Ротшильд одружився з кузеною Леонорою «Лор» де Ротшильд (1837–1911), дочкою Ліонеля де Ротшильда (1808–1879) з англійської гілки родини. У них було четверо дітей. Їх первістка, Беттіна Керолайн (1858–1892), вийшла заміж за Альберта Саломона фон Ротшильда.

З 1869 року був президентом Центральної консисторії Франції.[5]

Помер 26 травня 1905 року.

Фінансист

Альфонс де Ротшильд успадкував велике багатство після смерті батька в 1868 році, включаючи частку посади в банку де Ротшильда Фрера та компанії "Північна залізниця". Він розпочав свою підготовку до фінансів у молодому віці, і батько поклав на нього відповідальність за операції з золотими злитками банку.

Протягом 1860-х рр. По Європі та США були великі дебати щодо відповідної грошової системи для змін часу. У Франції видатні банкіри брати Перре були прихильниками паперових грошей на відміну від Альфонса де Ротшильда, який захищав збереження французької системи біметалізму. Спочатку Альфонс мав впливового прихильника своєї посади завдяки своїй тривалій дружбі з державним діячем Леоном Саєм (Léon Say), колишнім співробітником Північної залізничної компанії Ротшильда, який став міністром фінансів у 1872 р. Однак, будучи частиною Латинського валютного союзу Франція приєдналася до більшості решта Європи та прийняла золотий стандарт до 1873 р. У 1880 році Альфонс де Ротшильд уклав угоду, в якій сім'я взяла під контроль Сосьє Ле Нікель (SLN), підприємство з видобутку нікелю в Новій Каледонії.

Під час франко-прусської війни Альфонс де Ротшильд напередодні прусської облоги охороняв Паризькі вали. Коли в січні 1871 р. Було остаточно погоджено мирний договір, його банк мав грати головну роль не лише у збиранні п’яти мільярдів франків, який Франція була зобов'язана сплатити репараціями для нової Німецької імперії, але сприяти економічній стабільності. Франція здійснила кардинальне відновлення фінансів і достроково погасила договір про репарації, що за умовами перемир'я поклало край німецькій окупації північної французької території у 1873 році.

Менш ніж десятиліття Альфонс де Ротшильд став свідком значних економічних потрясінь у Франції. Крах інвестиційного банку Société de l'Union Générale спричинив крах на фондовому ринку 1882 р., Що спричинило спад економіки.

Вже вступивши до складу Почесного легіону, за його внесок у французьку економіку в кризовий час, у 1896 році Альфонс де Ротшильд був піднятий до Великого Хреста, найвищого класу Почесного легіону.

Виноділля

За три місяці до того, як помер їхній батько Джеймс Майер Ротшильд1868 році), Альфонс і його брат Гюстав переконали батька купити виноградник Шато Лафіт. Після смерті батька Альфонс і Гюстав успадкували виноградник, який став носити ім'я Шато Лафіт-Ротшильд. Донині виноградник залишається в родині Ротшильдів.

Родина

  • Дружина — Леонора де Ротшильд (1837-1911), одружилися в 1857 році.
  • Діти:
    • Беттіна Кароліна (1858-1892)
    • Лайонель Джеймс Майєр (1861-1861)
    • Шарлота Беатріче (1864-1934)
    • Едуард Альфонс Джеймс (1868-1949)

Цікавий факт

Альфонс де Ротшильд у своїх політичних поглядах був переконаним орлеаністом, поки його близький друг Леон Сей не переконав його почати надавати підтримку уряду Тьєра, а згодом Республіці.[6]Протягом свого життя, Альфонс де Ротшильд зібрав величезну колекцію творів мистецтва, був пристрасним колекціонером голландських майстрів. У 1885 році він був обраний членом французької Академії витончених Мистецтв.[7]

Нагороди

Примітки

Література

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.