Аль-Ахрам

Аль-Ахрам (араб. الأهرام, буквально перекладається як Піраміди) — щоденна газета, що видається в Каїрі, Єгипет. Виходить арабською мовою, контрольний пакет акцій видання належить Уряду Єгипту. Наймасовіша за тиражем газета Африки[2] та наймасовіша за тиражем арабська газета світу[1].

Аль-Ахрам
الأهرام
Логотип газети
Країна  Єгипет
Тип щоденна газета
Мова арабська
Жанр generalistd
Формат А2
Періодичність 1 доба

Засновано 1875
Засновник Beshara Taklad,
Saleem Taklad
Власник Уряд Єгипту [1]
Ціна 1,25 фунта
Головний офіс Каїр
Наклад 900 000 примірників [2]

www.ahram.org.eg

За час існування Аль-Ахрам з виданням співпрацювали провідні єгипетські письменники, журналісти та філософи, у тому числі лауреат Нобелівської премії з літератури 1988 року Нагіб Махфуз (1911—2006).

Історія

Аль-Ахрам була заснована в Александрії вихідцями з Лівану братами Бешарою та Салімом Такла спочатку як тижневик, що виходив по суботах, а вже за два місяці — як щоденне видання. Газета розповсюджувалася на території Єгипту та Лівану. З листопада 1899 року редакція Аль-Ахрам переїздить до Каїра.

Видання

Крім щоденної газети арабською редакція Аль-Ахрам також видає щотижневі газети Al-Ahram Weekly (англійською) та Al-Ahram Hebdo (французькою).

Позиції Аль-Ахрам як одного з провідних ЗМІ арабського світу підтримуються також виданням її редакцією двох міжнародних арабськомовних газет: Al Ahram Al Arabiya та Al Ahram al Duwali. Перша друкується у Бахрейні, ОАЕ, Саудівській Аравії та Кувейті і розповсюджується в арабських країнах. Друга — друкується в Лондоні та Парижі і розповсюджується в країнах Європи та Північної Америки.

Примітки

  1. Преса в Єгипті — профіль на pressreference.com (англ.)
  2. Топ-100 газет світу Архівовано 19 серпня 2010 у Wayback Machine. за даними mondonewspapers.com (англ.)

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.