Аманінетейєріка

Аманінетейєріка (бл. 472 до н. е. 405 до н. е.) — цар Куша в 431405 роках до н. е.

Аманінетейєріка
Ірік-Аманіноте
Піраміда Аманінетейєріки
Давньоєгипетський фараон
Панування 431—405 до н.е., 
Попередник Талахамані
Наступник Баскакерен
Тронне ім'я (преномен): Нефер-іб-ра
Ра той, у кого серце чудове
Власне ім'я (номен): Амані-нете-йєрі-ка
Народжений Амоном Ноським

 




Ім'я Гора: Ханахт Хаемвасет
Могутній бик, що з’являється у Фівах



Ім'я небті: Іттавінеб
Захоплювач кожної землі


Золоте ім'я Гора: Уаф-хесут-небут
Підкорювач кожної землі





В шлюбі з Атасамале
Діти Гарсіотеф
Батько Малевіебамані
Мати Ахасані
Народився бл. 472 до н. е.
Помер бл. 405 до н. е.
Місце поховання Нурі

Життєпис

Старший син царя Малевіебамані та Ахасані. Зійшов на трон 431 року до н. е. після смерті стрийка Талахамані. У храмі Амуна в м. Кава на свою честь Аманінетейеріка (або його нащадки) розмістив 3 довгі написи, які повідомляють в подробицях про час його володарювання. Найдовший текст, вибитий на східній стіні храму, повідомляє про його сходження на престол і поїздці усіма важливих місцях країни, де цар повинен був досягти прихильності Амона.

Невдовзі після сходження на трон в Напаті придушив заколот. Слідом за цим здійснив подорож від Напати до Мерое. Потім він відвідав Кертен, воював проти кочівників пустелі Медеда. Після цього попрямував до Кави, де в храмі Амона ще раз здійснив церемонію сходження на трон, те ж саме повсторив в Пнубсі, де здійснив пожертви землею місцевому храму Амона. Далі повернувся до Кави, де зробив пожертви Амону.

Для зміцнення свого становище оженивс яна своїй зведеній сестрі Атасамале. В подальшому спрямував зусилля на військовий й економічний розвиток держави, намагаючись відновити колишню пишноту та могуть. Це відбилося у поновленні застосування імен час фараонів.

414 року до н. е. підтримав повстання єгиптян на чолі із Аміртеєм проти персів. Надавав військову підтримку тому до своєї смерті у 405 році до н. е.

Помер близько 405 року до н. е. Поховано в піраміді № 12 в Нурі. Ця піраміда є найбільшою в похоронному комплексі, завдовжки 26,25 м. Розширювалася щонайменше один раз, ймовірно, за життя царя. Початкові її розміри відповідали іншим пірамідам комплексу Нурі. Йому спадкував брат Баскакерен.

Джерела

  • Török, László (1997). The Kingdom of Kush:. Handbook of the Napatan-Meroitic Civilization. [S.l.]: BRILL, p. 202. ISBN 9789004294011
  • Harkless, Necia Desiree (2000). Nubian Pharaohs and Meroitic Kings: The Kingdom of Kush (em inglês). [S.l.]: AuthorHouse, pp. 141—143. ISBN 9781452030630
  • Edwards, David N. (2004). The Nubian Past:. An Archaeology of the Sudan (em inglês). [S.l.]: Routledge, p. 115. ISBN 9781134200870
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.