Амбістома короткоголова

Амбістома короткоголова (Ambystoma texanum) — вид земноводних з роду амбістома родини амбістомові.

?
Амбістома короткоголова

Амбістома короткоголова
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Земноводні (Amphibia)
Підклас: Безпанцерні (Lissamphibia)
Надряд: Батрахії (Batrachia)
Ряд: Хвостаті (Caudata)
Підряд: Salamandroidea
Родина: Кутозубі тритони
Рід: Пазуристий тритон
Вид: Амбістома короткоголова
Ambystoma texanum
Matthes, 1855
Синоніми
Salamandra texana
Посилання
Вікісховище: Ambystoma texanum
Віківиди: Ambystoma texanum
EOL: 1018152
ITIS: 173605
МСОП: 59071
NCBI: 8304

Опис

Загальна довжина досягає 11—17,8 см. Голова коротка, широка. Очі опуклі. тулуб масивний та кремезний. Кінцівки сильні з довгими пальцями. Хвіст доволі довгий, який поступово сплощується й звужується.

Забарвлення спини сіро—чорне або чорне. Боки та черево сіруватого кольору, інколи із синюватим відтінком. По основному фону розкидані темні цятки.

Спосіб життя

Воліє до вологих місцин — заплав річок, повалених і гниючих дерева біля водойм і боліт або опалого листя, полюбляє сільськогосподарські угіддя, луки і прерії, іноді трапляється на скелястих схилах. Використовує нори, вириті іншими тваринами, в тому числі річковими раками і дрібними ссавцями. Вечірній дощ іноді спонукає її до виходу на поверхню. Веде нічний спосіб життя, вдень ховаючись в укриттях. Дорослі особини у норах перечікують найспекотніші місяці в році. Веде потайний спосіб життя. Живиться хробаками, молюсками, іншими безхребетними.

Під час сезону розмноження навколо водойм ці амбістоми можуть збиратися невеликими групами. Парування відбувається під водою. Період розмноження триває з січня-лютого до березня-квітня. У неї внутрішнє запліднення, без амплексуса. Самці підштовхують самок, труться об них, а потім відкладають сперматофори у воду (на гілки або листя). Один самець може відкласти до 128 сперматофорів. Самки забирають сперматофори в себе (до 26 сперматофорів від різних самців), а потім відкладають ікру на мілководдя і зазвичай прикріплюють її до водної рослинності.

Самиці відкладають ікру поодиноко або в групах. За рік одна самка може призвести до 300–700 яєць 1,6—2,5 мм в діаметрі, які відкладає в дрібних студенистих масах по 3—30 яєць. Ікринки в окремих мішках, відкладаються самицею в стоячих або нешвидких водоймах, зокрема тимчасові лісові водойми, придорожні канави, болота. Личинки водні, за пропорціями схожі на дорослих особин.

Розповсюдження

Поширена у США: від північно-східного штату Огайо на захід до Міссурі та східної Небраски. Північна межа ареалу — південно-східний Мічиган, південна межа — західний Кентуккі і Теннессі.

Джерела

  • Crother, Brian I., Jeff Boundy, Jonathan A. Campbell, et al. / Moriarty, John J., ed. (2000) Scientific and Standard English Names of Amphibians and Reptiles of North America North of Mexico, with Comments Regarding Confidence in Our Understanding, Herpetological Circular, no. 29
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.